Звіт: в червні 2022 р. кількість пристроїв NB-IoT та Cat-M, перевищить число пристроїв, під’єднаних до 2G/3G

Романов Роман
Звіт: в червні 2022 р. кількість пристроїв NB-IoT та Cat-M, перевищить число пристроїв, під’єднаних до 2G/3G

Відповідно до звіту Ericsson Mobility у червні 2022 року, очікується, що кількість пристроїв IoT, підключених за технологіями NB-IoT і Cat-M, перевищить пристрої IoT, підключені до 2G/3G, у 2023 році.

Технології Massive IoT NB-IoT та Cat-M, які в основному складаються з широкомасштабних випадків використання, що включають велику кількість нескладних, недорогих пристроїв з тривалим терміном служби акумулятора і низькою пропускною здатністю, продовжують розгортатися по всьому світу. Кількість пристроїв IoT, підключених через 2G та 3G, повільно зменшується з 2019 року, а технології NB-IoT та Cat-M є природним продовженням технології. Кількість пристроїв, підключених за допомогою цих технологій Massive IoT, зросла майже на 80 відсотків і досягла близько 330 мільйонів у 2021 році.

iot-connections-2022-2027.webp (7 KB)

Малюнок: підключення до Інтернету речей (млрд.)

Очікується, що кількість пристроїв IoT, підключених за технологіями NB-IoT і Cat-M, обійде пристрої IoT, підключені до 2G/3G, у 2023 році, а також обійде широкосмуговий IoT у 2027 році, що становитиме 51% усіх підключень стільникового Інтернету речей на той момент. Зростання технологій Massive IoT посилюється завдяки нещодавно доданим мережевим можливостям, які дають можливість спільного існування Massive IoT з 4G і 5G в діапазонах FDD за допомогою спільного використання спектру.

Близько 124 постачальників послуг комерційно запустили мережі NB-IoT, а 55 запустили Cat-M. Ці технології доповнюють одна одну, і близько 40 постачальників послуг запустили обидві технології.

У 2021 році широкосмуговий Інтернет речей (4G/5G) обігнав 2G і 3G як технологія, яка з’єднує найбільшу частку всіх пристроїв, підключених до стільникового Інтернету речей, що становить 44 відсотки всіх з’єднань. Широкосмуговий Інтернет речей в основному включає в себе широкомасштабні випадки використання, які вимагають високої пропускної здатності, низької затримки та великих обсягів даних. До кінця 2027 року 40 відсотків стільникових IoT-з’єднань буде широкосмуговим IoT, причому більшість підключатиметься до 4G. Оскільки нове радіо 5G (NR) впроваджується в старому та новому спектрі, швидкість передачі даних для цього сегмента значно зросте.

Північно-Східна Азія є провідним регіоном за кількістю підключень стільникового Інтернету речей, і, за прогнозами, у 2022 році він досягне 1,5 мільярда. У 2027 році на цей регіон буде припадати 60 відсотків усіх стільникових IoT-з’єднань.

cellular-iot-connections-by-segment-and-technology.webp (10 KB)

Малюнок: З’єднання стільникового Інтернету речей за сегментами та технологіями (млрд.)

 За матеріалами: Iotbusinessnews