Звіт: лише 61% населення ЄС буде мати базові цифрові знання до 2030 року

Романов Роман
Звіт: лише 61% населення ЄС буде мати базові цифрові знання до 2030 року

Європейський Союз ризикує відставати від своїх цілей Цифрового десятиліття на 10 років, якщо уряди не зосередять увагу на подоланні розриву в кваліфікації, йдеться у звіті стратегічної консалтингової компанії Public First.

Минулого року Європейська комісія представила бачення до 2030 року, яке має на меті трансформувати регіон: 80% населення отримають базові цифрові знання, підключення до 5G всюди, повноцінні публічні послуги в Інтернеті, а 75% компаній ЄС мають використовувати хмарні послуги.

Однак, за нинішніми темпами прогресу, для досягнення всіх цілей знадобиться ще десятиліття до 2040 року, згідно зі звітом, який було створено на замовлення Amazon Web Services (AWS) і було опубліковано пізніше в четвер.

ZSLRDMCDPVKQNJQSTWCNUFXUVQ.webp (37 KB)

ЄС на шляху до того, щоб отримати 1,3 трильйона євро (1,36 трильйона доларів) економічної вартості до 2030 року, але якщо прогрес буде прискорено, до кінця цього десятиліття може бути отримано ще 1,5 трильйона євро додаткових вигод, йдеться у звіті.

«Найбільше гальмування процесів цифровізації, про яке ми чули від наших клієнтів, а також те, про що йдеться в цьому звіті, — це відсутність цифрових знань», — сказала Рейтер Тануя Рандері, керуючий директор AWS.

Оскільки, як очікується, міграція компаній у хмару стане серйозною рушійною силою зростання, багато фірм, таких як AWS, пропонують безкоштовне навчання для співробітників, щоб отримати навички роботи в хмарі, або для тих, хто шукає роботу, щоб потрапити в сферу технологій.

Однак у звіті зазначено, що лише 61% населення ЄС, за прогнозами, матиме базові цифрові знання до 2030 року, що не досягає мети у 80%.

Серед факторів, які могли б прискорити прогрес у досягненні цілей ЄС, у звіті зазначається збільшення хмар, штучного інтелекту та використання великих даних підприємствами ЄС, а також збільшення державного фінансування досліджень і розробок.

Багато компаній не впровадили нові технологічні інструменти, і дефіцит кваліфікованих працівників, ймовірно, перешкоджатиме зростанню та збільшуватиме витрати.

За матеріалами: Reuters