ЗСУ знищили пускову установку рідкісного російського ЗРК “Бук-М2” вартістю $100 млн (відео)

Нещодавно ми писали про знищення російського зенітно-ракетного комплексу “Бук-М1” (за кодифікацією НАТО – SA-11 Gadfly). Тепер настав час приділити увагу більш рідкісній і дорогій системі протиповітряної оборони України.

129-та бригада територіальної оборони за допомогою безпілотного літального апарату змогла виявити пускову установку 9A317 зенітно-ракетного комплексу “Бук-М2” (за кодифікацією НАТО – SA-17 Grizzly). Яка зброя використовувалася для атаки, не уточнюється. Зате відомо, що система була знайдена за допомогою розвідувального дрона “Лелека-100” українського виробництва.

“Бук-М2” призначений для перехоплення літаків, вертольотів, дронів і крилатих ракет. Окрім пускової установки, до складу комплексу входять командний пункт управління, станція виявлення і цілевказівки, радіолокаційна станція.

“Бук-М2” здатний збивати винищувачі в радіусі до 50 км і крилаті ракети на дальності до 26 км. Швидкість цілі має становити не більше 1,1 км/год назустріч і 300-400 м/с навздогін. Час реакції – 4 мс. На розгортання системи потрібно близько 5 хвилин.

Источник: sundries.com.ua