Загрався у метавсесвіт: Марк Цукерберг втратив 70 мільярдів доларів

Загрався у метавсесвіт: Марк Цукерберг втратив 70 мільярдів доларів

Протягом одного лише 2022 року особистий капітал засновника Facebook Марка Цукерберга зменшився на колосальну суму – 71 мільярд доларів, що є найбільшою втратою статків серед усіх мільярдерів, чий фінансовий стан відстежує Bloomberg. Потужне падіння Цукерберга пояснюється лише ринковими факторами та змушує нас знову згадати перетворення його компанії на метавсесвіт.

Минулого року, на тлі ретельної перевірки скарг інформаторів у Facebook, генеральний директор компанії Цукерберг оголосив про рішення зосередитися на створенні наступного великого проєкту в інтернеті – метавсесвіту. Це оголошення супроводжувалося великим ребрендингом компанії на Meta та спричинило сплеск інтересу до метавсесвіту.

Від початку 2022 року на фондових ринках спостерігалася певна нестабільність через побоювання наближення рецесії. У конкурентів Meta у світі технологій теж не все так добре. Ціна акцій Apple, світового лідера в розрізі оцінки компаній, зменшилася на 14 відсотків, ціна акцій Amazon впала на 26 відсотків, а вартість материнської компанії Google – Alphabet – знизилася на 29 відсотків.

Тим не менше, Meta виділяється серед інших, оскільки вона втратила 57 відсотків своєї вартості. Цукерберг володіє 350 мільйонами акцій Meta, і оскільки більша частина його статків пов’язана з акціями цієї компанії, засновник і генеральний директор також відчув значне падіння свого особистого стану.

Два роки тому статки Цукерберга становили 106 мільярдів доларів, а коли у вересні минулого року ціна акцій Facebook піднялися до історичного максимуму в 382 долари за одиницю, розмір особистого стану засновника компанії збільшився до 142 мільярдів доларів, – йдеться у звіті Bloomberg.

За минулий рік Цукерберг втратив 14 позицій у списку мільярдерів Bloomberg і зараз перебуває на 20 місці, до якого він не опускався з 2014 року. Експерти Bloomberg вважають, що це нещастя значною мірою пов’язане з проєктами компанії у сфері віртуальної реальності, без яких падіння, ймовірно, залишилося б співрозмірним із падіння акцій Alphabet.

Експерти вважають, що відокремлення таких проєктів як WhatsApp та Instagram, що свого часу були придбані компанією, може допомогти Meta у довгостроковій перспективі. Інші вважають, що це пов’язано з лідерством у Meta, яке потребує перезавантаження або повного перегляду. В іншому випадку – компанія приречена на крах.

Источник: mediasat.info