Заборона Apple iPhone у Китаї є помстою, кажуть США

Дмитро Сизов

Білий дім заявив, що вважає кроки Китаю щодо введення та розширення урядової заборони на iPhone є спробою помститися США, оскільки вони вперше оцінили негативну реакцію на Apple Inc.

6654x-1.jpg (45 KB)

«Зрозуміло, ми спостерігаємо за цим із занепокоєнням. Здається, це частина — агресивна та невідповідна відплата американським компаніям, яку ми бачили в минулому з КНР. Схоже, що це так», — сказав журналістам у середу речник Ради національної безпеки Джон Кірбі , маючи на увазі Китайську Народну Республіку.

«Правда в тому, що ми не маємо ідеальної видимості того, що саме вони роблять і чому, і ми, звичайно, закликаємо їх бути більш прозорими щодо того, що вони бачать і що роблять», – додав він.

Цього місяця Bloomberg News повідомило, що Китай планує поширити заборону на використання iPhone на безліч державних компаній і агентств, що свідчить про зростаючі проблеми для Apple у країні. Кілька китайських агентств почали інструктувати персонал не брати з собою iPhone на роботу.

Ситуація стала ще більш заплутаною, коли Пекін заперечив повідомленням про обмеження щодо iPhone, а також висловив занепокоєння щодо проблем із безпекою пристрою.

«Китай не видавав законів і постанов, які б забороняли купівлю телефонів Apple або іноземних марок», — заявила речниця МЗС Мао Нін на регулярному прес-брифінгу в Пекіні. Це стало першим коментарем уряду з цього питання, але, схоже, не стосувалося прямої заборони пристрою на робочих місцях.

Мао сказав, що уряд надає «великого значення» безпеці і що всі компанії, які працюють у Китаї, повинні дотримуватися його законів і правил. «Ми помітили, що в ЗМІ було багато повідомлень про інциденти безпеки, пов’язані з телефонами Apple», — сказала вона.

Ці зауваження залишили американських інвесторів невпевненими щодо статусу Apple у Китаї, який є як виробничою базою компанії, так і її найбільшим міжнародним ринком, саме тоді, коли запускається новий iPhone. За день акції впали на 1,2%.

Напруженість між Китаєм і Apple є частиною ширшого протистояння між двома найбільшими економіками світу. США обмежили експорт передового обладнання для виробництва мікросхем до Китаю, посилаючись на побоювання, що така технологія допоможе оснастити армію азіатської країни. Китай ввів власні обмеження на експорт і обмежив можливість американського виробника мікросхем Micron Technology Inc. продавати продукцію.

Коментарі Мао щодо інцидентів безпеки дещо відрізнялися в офіційному англійському перекладі брифінгу. Цей переклад, наданий міністерством одночасно на місці, не містить посилання на «повідомлення» ЗМІ. Брифінги міністерства закордонних справ, як правило, суворо контролюються, а відповіді речників зазвичай складаються заздалегідь із послідовним перекладом.

Прес-конференція в Китаї відбулася лише через кілька годин після того, як Apple представила останню модель свого пристрою Marquee, iPhone 15. Компанія представила чотири нові моделі, йдучи в ногу з кількома останніми поколіннями: iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro і 15 Pro Max. . Попередні замовлення пристрою починаються в п'ятницю.