Євросоюз запровадив санкції проти Родіона Мірошника та ще двох російських пропагандистів

Євросоюз запровадив санкції проти Родіона Мірошника та ще двох російських пропагандистів

До списку санкцій потрапили також засновник порталу Life.ru Арам Габрелянов, телеведучий та блогер В'ячеслав Манучаров, «міністри освіти ЛДНР», два російські співаки і актор Охлобистін.

Євросоюз запровадив санкції проти пропагандиста з Луганська Родіона Мірошника, який зараз є «послом з особливих доручень МЗС РФ щодо злочинів київського режиму». Про це повідомила пресслужба Ради Європи.

Як йдеться в тексті рішення, з 2014 по 2022 роки Родіон Мірошник був «політиком» так званої «Луганської народної республіки». Після анексії окупованих територій Росією Мірошник отримав посаду «посла з особливих доручень МЗС РФ щодо злочинів київського режиму». На цій посаді він відповідає за розслідування «злочинів», нібито вчинених українською владою, та за інформування про них медіа та міжнародної спільноти. Як «посол з особливих доручень» Родіон Мірошник дуже часто виступає на російських ресурсах та веде радіопрограму, додали в РЄ.

«Він підтримує дії та політику, які підривають територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України», — підсумовує текст рішення.

Крім того, до списку санкцій потрапив також близький до Кремля російський пропагандист Арам Габрелянов — засновник і директор редакції новинного порталу Life.ru. За даними РЄ, він поширює агресивну пропаганду, поширюючи фейкові новини та дезінформацію на підтримку загарбницької війни Росії проти України. Він сам брав активну участь у багатьох проєктах, які проводилися на окупованих територіях України для медіафахівців, наприклад «Академія емоцій», яка фінансується Президентським фондом культурних ініціатив РФ і була створена для пропаганди війни.

Габрелянов також керує регіональними виданнями пропагандистського проєкту Mash і є спонсором військового проєкту WarGonzo Z, кореспонденти якого з початку війни ведуть антиукраїнську пропаганду.

Санкції наклали також на В'ячеслава Манучарова — російського телеведучого, блогера і актора. Він є ведучим шоу під назвою «Емпатія Манучі», в якій поширює наративи в руслі кремлівської пропаганди і виправдовує агресію Росії проти України. У 2023 році Міноборони Росії нагородило його медаллю «За заслуги у військово-політичній діяльності». Манучаров був довіреною особою Володимира Путіна у 2018 і 2024 роках на президентських виборах та кілька разів відвідував незаконно окуповані регіони України, щоб поширювати пропаганду Кремля.

Крім того, до санкційного списку потрапили російська співачка Поліна Гагаріна, виконавець Ярослав Дронов (псевдонім Shaman (Шаман)) та актор Іван Охлобистін, а також чинні «міністри освіти» «ДНР» та «ЛНР» Ольга Колударова та Iван Кусов.

Источник: detector.media