Японія знову спробує посадити космічний апарат на Місяць 19 січня

Японія знову спробує посадити космічний апарат на Місяць 19 січня

Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) оголосило про плани посадити на Місяць свій роботизований космічний апарат SLIM (Розумний посадковий модуль для дослідження Місяця) 20 січня 2024 (у Москві ще буде 19 січня). Корабель було відправлено на орбіту у вересні цього року на японській ракеті H-IIA. У разі неможливості проведення посадки у зазначені терміни наступна спроба відбудеться 16 лютого.

«У суботу, 20 січня, о 00:00 JST почнеться зниження. Посадка має відбутися за 20 хвилин о 00:20 JST, - повідомило JAXA. - Метою SLIM є досягнення точної посадки з точністю до 100 метрів».

На борту SLIM є два міні-зонди, які будуть розгорнуті на поверхні Місяця після посадки. З їх допомогою команда операторів SLIM відстежуватиме стан космічного апарату. Також вони дозволять забезпечити « незалежну систему зв'язку із Землею », повідомляє японське агентство. SLIM призначений для вивчення рельєфу Місяця за допомогою технологій, аналогічних використовуваним у системах розпізнавання облич. Також за допомогою спеціальної камери він вимірюватиме вміст заліза та інших елементів у місячному грунті.

Раніше цього року японська компанія ispace зробила спробу здійснити посадку на поверхню Місяця модуля HAKUTO-R з арабським місяцеходом «Рашид-1» на борту, який завершився невдачею.

У разі успіху місії SLIM Японія стане п'ятою країною у світі, яка виконала посадку космічного апарату на поверхню Місяця, за СРСР, США, Китаєм та Індією.