Як зробити, щоб речі у шафі приємно пахли: секрет п’ятизіркових готелів

Дістаючи сезонний одяг із шафи, можна відчути, що навіть добре випрані речі стали пахнути затхлістю. Часто не допомагають і кондиціонери для білизни, аромат яких швидко вивітрюється.

Щоб одяг та білизна мали приємний запах навіть після тривалого зберігання у шафі, достатньо використати кілька лайфхаків. OBOZREVATEL дізнався секрети п’ятизіркових готелів, які надовго забезпечать аромат свіжості.

Засушена лаванда

Поклавши у шафу букетик засушеної лаванди, ви забезпечите речам ніжний та відчутний аромат протягом довгого часу. Крім того, що лаванда – ідеальний природний ароматизатор, це ще й дієвий засіб, який захистить ваші речі від молі.

Мило

Старий добрий спосіб – ще наші бабусі клали у шафи брусок відкритого мила. Є кілька варіантів, як це краще зробити:

  • натерти на терці мило, розділити його на кілька порцій та покласти у різні кутки шафи;
  • покласти один або кілька брусків на полички.

Варто зауважити, що слід регулярно, приблизно раз на тиждень, змочувати мило водою, адже воно швидко засихає. Кілька крапель води з пульверизатора миттєво підсилять аромат.

Ефірна олія

Змочіть серветку кількома краплями улюбленої ефірної олії, покладіть її на блюдце, а блюдце поставте на поличку у шафу. Це дуже ефективний лайфхак, одяг довго матиме відчутний аромат.

Спеціальні саше

У відділах побутової хімії та у спеціалізованих магазинах можна купити саше, які кладуть біля одягу у шафах. Вибір ароматів дуже різноманітний – від трав’яних до квіткових і цитрусових.

Мішечок із травами

Якщо вам подобається аромат польових квітів і трав, можна зробити чудовий ароматизатор. У невеликий мішечок кладемо сухоцвіття та лишаємо його на поличці. Мішечок можна зробити з тканини або марлі.

Підійдуть наступні рослини:

  • меліса
  • м’ята
  • ромашка
  • лаванда
  • гвоздика
  • розмарин
  • чебрець

Ароматизатор своїми руками

Спосіб 1. Можна виготовити свій ароматизатор, використавши спирт та ефірні олії. Рецепт дуже простий. Знадобиться маленький флакон, у який слід надити 20 мл спирту та 10-15 крапель ефірної олії. Якщо вам подобається запах гвоздики, можна додати і кілька сухоцвіть.

Спосіб 2. Часто використовують і ароматичні серветки. Беремо кілька сухих серветок та капаємо на них ефірною олією. Звертаємо серветку у форму конуса і ставимо її у склянку. На дно склянки радять також налити трохи парфумованої води.

Источник: soc.obozrevatel.com