Yahoo купує Artifact, новинний додаток AI у співзасновників Instagram

Дмитро Сизов
Yahoo купує Artifact, новинний додаток AI у співзасновників Instagram

Співзасновники Instagram створили потужний і корисний інструмент для рекомендацій новин читачам, але так і не змогли його масштабувати. У Yahoo сотні мільйонів читачів, але він міг би використати порцію технічного прогресу, щоб відокремити його від усіх інших агрегаторів новин в Інтернеті. І ось дві сторони об’єднують зусилля: Yahoo купує Artifact, оголосили компанії у вівторок.

Обидві сторони відмовилися розділити вартість придбання, але обидві дали зрозуміти, що Yahoo купує технологію Artifact, а не її команду. Майк Крігер і Кевін Сістром, співзасновники Artifact, будуть «спеціальними радниками» Yahoo, але не приєднаються до компанії. Решта п'ять співробітників Artifact або знайшли іншу роботу, або планують взяти відпустку.

Придбання відбулося трохи більше ніж через рік після запуску Artifact і приблизно через три місяці після того, як Systrom і Krieger оголосили про його смерть . «Ми створили те, що подобається основній групі користувачів, — написали співзасновники в січні , — але ми дійшли висновку, що ринкові можливості недостатньо великі, щоб виправдати продовження інвестицій у такий спосіб». Вони сказали, що головною причиною закриття було зосередження на «новіших, більших і кращих речах, які можуть охопити багато мільйонів людей». Artifact завжди робив ставку на те, що штучний інтелект має потенціал стати величезною технологією, яка змінить Інтернет; можливо, було просто цікавіше, над чим працювати, ніж новинний додаток без великої аудиторії новин.

Сістром і Крігер розмістили записку, не купуючи компанію потенційним залицяльникам і не намагаючись зібрати гроші. Вони були єдиними інвесторами Artifact, вони вели досить скромний бізнес і відчували, що можуть просто рухатися далі. Але потім почали телефонувати компанії. Сістром каже мені, що він провів «порядку 10» розмов з іншими компаніями після повідомлення про закриття. «Багато організацій дуже дбають про новини та персоналізований контент, — каже він, — і я думаю, що вони дивляться навколо й кажуть: «Вау, це нова хвиля штучного інтелекту… можливо, нам варто зрозуміти, що відбувається». Можливо, це те, на що я спочатку скидався».

Yahoo був одним із таких дзвінків. Компанія вперше почала вивчати можливість придбання Artifact після того, як прочитала цей лист про закриття, каже Кет Даунс Малдер, генеральний менеджер Yahoo News. «Вони вкладають масу любові та турботи в те, як працює їх система таксономії вмісту та рекомендації», — каже вона. «Як контент класифікується, які сигнали надходять у цей контент, як визначити, що справді працює, може зв’язатися з вами та є релевантним для вас, а потім UX зв’язку користувача з цим вмістом — увесь цей шлях справді важко зрозуміти. .” Yahoo давно працює над персоналізацією та рекомендаціями, але Artifact створив щось особливе.

Ось що Artifact приносить Yahoo. Що Yahoo пропонує Artifact (окрім нерозголошеної ціни придбання)? Очні яблука. Даунс Малдер каже, що понад 185 мільйонів людей відвідують Yahoo News щомісяця, завдяки чому технологія персоналізації та рекомендацій Artifact доступна значно більшій кількості користувачів, ніж вона, ймовірно, могла б отримати сама по собі. Для Сістрома це також означає можливість побачити, як це працює. «Щомісяця ми зменшували зростання, — каже Сістром, — і досягали такого масштабу, коли деякі речі, які нам обіцяли в машинному навчанні та штучному інтелекті, почали працювати, тому що у нас було достатньо масштабу, щоб змусити їх працювати. . Але було дуже важко рухати цією голкою». Інтеграція з Yahoo відбуватиметься повільно, але вона значно зрушить цю голку.