Windows 11 дасть повний контроль над налаштуванням застосунків

Microsoft в Windows 11 планує зробити деякі зміни в налаштуваннях за замовчуванням для застосунків та їх закріплення на панелі завдань.

Microsoft працює над створенням спільно підтримуваного способу для розробників, який дозволить їм зробити свої застосунки за замовчуванням на Windows 11 або закріпити їх на панелі задач. Це означає, що якщо розробник використовує цей спосіб, то його застосунок буде встановлений як основний на Windows 11, коли користувач встановлює його на свій комп’ютер, і можна буде швидко скористуватись їм з панелі задач.

Зміни пов’язані з двома конкретними аспектами:

  1. Налаштування за замовчуванням застосунків. Microsoft вводить новий deep link, який забезпечить швидкий доступ користувачів до налаштувань, аби змінити налаштування за замовчуванням. Цю сторінку можна буде побачити, якщо застосунок викликає зміни за замовчуванням, навіть в Microsoft-застосунках, таких як Microsoft Edge.
  2. Щодо закріплення застосунків на панелі завдань, Microsoft працює над новим API, який дозволить закріплювати як основні, так і додаткові іконки на панелі завдань. За допомогою API ви побачите сповіщення про те, що застосунок запитує про закріплення, та отримаєте запит на підтвердження або відхилення. Але Microsoft зазначає, що підтвердження закріплення – це лише концепція і ще не остаточне рішення.

Microsoft заявляє, що ці зміни спрямовані на забезпечення довіри, безпеки та захисту. Компанія зазначила, що ці зміни також повинні зменшити небажані модифікації самої Windows, ймовірно, маючи на увазі рекламне програмне забезпечення та програмне забезпечення з надмірним обсягом.

Можливо, ви пам’ятаєте, що минулого року Microsoft зазнавала сильної критики за свої практики вибору за замовчуванням для застосунків від Mozilla та інших технологічних гігантів, коли було виявлено, що Windows ускладнює перехід з Microsoft Edge до іншого браузера. Натякаючи на той епізод, Microsoft зазначила, що тепер час “прикладати зусилля”, та навіть вказала на те, що оновлення Microsoft Edge, яке скоро вийде, також прийме ці нові зміни.

Источник: root-nation.com