Вчені створили матеріали для тестування протиракових препаратів

Вчені створили матеріали для тестування протиракових препаратів

Вчені з Університету Ватерлоо у співпраці з колегами з Університету Торонто та Дьюк створили синтетичний матеріал із використанням целюлозних нанокристалів, отриманих із деревної маси. Цей матеріал розроблений для імітації волокнистих наноструктур, що дозволить і тестування протиракових препаратів.

Професор Єлизавет Прінс, яка займається хімічною інженерією в Університеті Ватерлоо, використовувала синтетичні гідрогелі для вирощування мініатюрних органоїдів пухлин, отриманих із донорських пухлин. Це дозволяє тестувати ефективність протиракових препаратів на мініатюрних органоїдах перед застосуванням терапії у пацієнтів, відкриваючи можливість для персоналізованих методів лікування.

Професор Прінс також розробляє ін'єкційні біоміметичні гідрогелі для доставки препаратів та регенеративних методів, спрямованих на відновлення пошкоджених тканин серця після інфаркту. Її група використовує наночастинки та полімери для створення матеріалів з нановолокнистою структурою, що точно імітує людські тканини.