Вчені розкрили секрети загадкової мумії “Золотого хлопчика”

Вчені розкрили секрети загадкової мумії “Золотого хлопчика”

Завдяки сучасним технологіям світ дізнається таємниці минулого: мумії, льодовики, динозаври. Так, наприклад, за допомогою цифрового сканування недавно дізналися більше про “золотого хлопчика”.

Про це повідомляє Smithsonian Мagazine.

Тілу муміфікованого підлітка понад дві тисячі років. І особливість поховання в тому, що на мумії були десятки захисних амулетів із золота. Знайшли гробницю з підлітком в 1916 році, але довгий час зберігали в підвалі Єгипетського музею, що в Каїрі.

Завдяки скануванню вчені нарахували на мумії 49 золотих амулетів. Коштовності були не тільки на шиї Мумії, але і всередині тіла. Вчені припускають, що в такий спосіб жерці намагалися полегшити померлому подорож по загробному світу. Амулети повинні були захищати душу від злих духів. Таку теорію підтверджує і радіолог Сахар Салім, який брав участь у дослідженні.

Сахар розповів, що під час процедури поховання бальзамівники читали молитви з “Книги Мертвих”, а також вкладали в тіло амулети, навкруги нього.

Комп’ютерна томографія — найкращий спосіб дослідження мумій сьогодні. Раніше їх обов’язково діставали, розгортали та препарували. Зараз же новий підхід дозволяє залишити тіло недоторканним.

Томографія показала, що амулети на мумії складені в композицію з трьох колонок. Вони мають 21 різну форму, а також розмір. Наприклад, дослідження показало, що в Мумії є амулет у формі язика. За стародавніми віруваннями він повинен був допомагати говорити померлому в загробному світі.

Вузол Ісіди допомагав отримати померлому рівновагу і рівняння з померлими. Усередині грудної порожнини лежить амулет жука-скарабея. Він теж виконує важливу функцію згідно з давнім віруванням, а саме допомагав не свідчити проти померлого на Божому суді.

Цікавий і той факт, що хлопчик похований у двох трунах. Такі почесті говорять, що підліток був з багатої родини й займав високий економічний статус в суспільстві. Дитина померла у віці 14-15 років і він не був єгиптянином. Причина смерті залишається невідомою.

Источник: planetanovosti.com