Вчені прогнозують “інтернет-апокаліпсис” через потужний спалах на Сонці

Вчені прогнозують “інтернет-апокаліпсис” через потужний спалах на Сонці

Найсильніший спалах на Сонці може викликати вкрай потужну магнітну бурю, внаслідок чого трапиться “інтернет-апокаліпсис”, повідомляє шведське видання Dagens Nyheter.

Фахівець з інформаційних технологій із Каліфорнійського університету Сангіту Абду Джіоті ​​розповів, що збої в роботі інтернету відбудуться через пошкодження підводних кабелів. За його словами, подібні спалахи трапляються приблизно раз на сто років.

“Але за останні сто років не було жодної такої бурі, а значить, вона ще цілком може статися за нашого життя”, – спрогнозував Джіоті.

Як раніше повідомлялося, під час потужних магнітних бур можливі коливання напруги в енергетичних системах та помилкові спрацьовування захисту. Не виключені перерви у супутниковій навігації, проблеми низькочастотної радіонавігації та переривання ВЧ радіозв’язку.

Про вплив магнітних бур на людей єдиної думки немає. Одні дослідження переконують, що під час бурі захворюваність підскакує вдвічі. Інші взагалі не бачать ефекту. Так, американські вчені дійшли висновку, що бурі шкодять узимку, але майже нешкідливі влітку. Припустили: узимку гірше виробляється гормон мелатонін, сильний антиоксидант. Організм слабшає, тому його магнітні бурі і підкошують.

Источник: vsviti.com.ua