Вчені дізналися, чому людей тягне до рідних місць

Вчені дізналися, чому людей тягне до рідних місць

Середньостатистична людина надає перевагу новим враженням знайомим (наприклад, ще не бачений фільм вже переглянутому, якщо є рівний доступ до обох), показали попередні дослідження. Але коли люди розуміють, що якийсь процес скоро закінчиться, то, як з'ясували вчені з університету Чикаго (США), вони, навпаки, схильні вибирати звичні речі та знайомі місця замість незнайомих, пише Naked science.

Вчені поставили серію експериментів за участю 5889 осіб. У першому дослідженні вони попросили 500 добровольців в онлайні та 663 студенти коледжів та бізнес-шкіл прочитати гіпотетичні сценарії, в яких ті мали вибрати між новим та знайомим досвідом: наприклад, читанням нового роману або перечитуванням старого, коханого, відвідуванням нового міста чи того, який їм добре знайомий і що вони колись любили.

Половині учасників повідомили, що їм необхідно просто зробити вибір між старим і новим досвідом, тоді як інша половина вважала, що це був би останній шанс прочитати той чи інший роман взагалі або відвідати те чи інше місто. У всіх ситуаціях учасники з другої групи надавали перевагу вже знайомому їм досвіду новому.

У наступних експериментах дослідники вийшли за межі суто гіпотетичного опитування та вивчили поведінку піддослідних як у лабораторних, так і в реальних умовах. Наприклад, в одному з експериментів вони заявили добровольцям, що отримають подарункову картку в ресторан, але термін її дії обмежений наступним місяцем.

При цьому одну групу поінформували, що можливостей для відвідування закладу у них буде замало, тоді як інші нічого такого не повідомляли. В результаті 67 відсотків учасників першої групи віддали перевагу знайомому ресторану новому (для порівняння: у другій групі тих, хто вибрав «старий» заклад, виявилося всього 48 відсотків).

На думку вчених, такий ефект пов'язаний не лише з тим, що знайомі речі здаються нам надійнішими: вибір між старим і новим змушує замислитися, що має для нас більше значення.

Источник: charter97.org