В Україні змінили правила перевірки водіїв: що потрібно знати

В Україні змінилася процедура перевірки водія на алкогольне чи інше сп’яніння. Відтепер перевірка має обов’язково проходити з відеофіксацією або у присутності двох свідків.

Про це рішення Кабміну, повідомив представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Внесені зміни відносяться не лише до перевірки на алкогольне сп’яніння, а й на наркотичне та інші види, а також вплив окремих лікарських препаратів, які знижують швидкість реакції.

Відтепер весь процес перевірки повинен бути зафіксований за допомогою камери. У випадку, коли це неможливо,– тоді огляд водія має проводитись у присутності двох свідків. У разі адміністративного порушення відеозапис додається до протоколу.

Варто нагадати, що водієві дозволено мати до 0,2 проміле в крові під час водіння. Все, що вище за норму – порушення. Цей показник відповідає майже нульовому вмісту спирту в організмі.

Не буде зайвим нагадати й про розміри штрафів за водіння у стані сп’яніння – з весни 2021 року їх помітно підвищили, і взагалі можна залишитися без прав або автомобіля.

В разі першої зупинки водія у нетверезому вигляді – штраф 17 тис. грн та позбавлення прав на 1 рік. Якщо вдруге – штраф 34 тис. та позбавлення прав на 3 роки.

Якщо порушити двічі за рік, то доведеться попрощатися з автомобілем, посидіти за ґратами 15 діб та сплатити штраф у 51 тис. грн. На додаток до цього заборона на керування транспортним засобом буде цілих 10 років.

Источник: mashyna.com.ua