В Україні можуть ввести польську модель оподаткування ФОПів

В Україні можуть ввести польську модель оподаткування ФОПів

Україна розглядає систему оподаткування ФОПів, яка дозволила б підтримати малий бізнес, а не допомагати великим фірмам обходити податки. Таким варіантом є польська модель оподаткування. Про це «Новини. Live» розповів очільник фінансового комітету ВР Данило Гетманцев.

«Часто ми чуємо від бізнесу та експертів пропозиції запровадити оподаткування, як у Європі. Вивчивши приклади декількох країн, ми взяли за зразок польську модель, яка є для нас найближчою. Зараз розглядаємо можливість її імплементації в Україні», – повідомив Гетманцев.

Він вважає, що зараз єдиний податок став інструментом ухилення від оподаткування великого та середнього бізнесу.

А польська модель оподаткування ФОПів, передбачає більший ліміт за операціями – 2 млн євро, тоді як в Україні ліміт становить 7,8 млн грн. Також різні види діяльності оподатковуються різними ставками. Наприклад, в торгівлі це 3%, також низький податок має виробництво. А податки на послуги становлять від 12% до 20%.

За словами Гетманцева, насамперед це допоможе зробити оподаткування справедливим. І зробити це можна навіть під час війни.

«Наша задача – відмежувати малий бізнес від середнього і великого. Це зараз основна проблема єдиного податку і системи оподаткування малого бізнесу. Всі виступають за підтримку малого бізнесу і створення для нього сприятливих умов. Але в жодному випадку не можна робити так, щоб великий і надвеликий бізнес штучно через схеми перетворювався на “малий”», – сказав він.

Источник: mc.today