В США заарештовано росіянина за відмивання грошей через криптобіржу

Романов Роман
В США заарештовано росіянина за відмивання грошей через криптобіржу

Міністерство юстиції та Міністерство фінансів США звинуватили компанію Bitzlato Limited у відмиванні грошей. Засновник маловідомої криптобіржі, громадянин росії Анатолій Легкодимов, був заарештований у Маямі. Компанія Bitzlato зареєстрована у Гонконзі.

Причина звинувачення - відмивання грошей у зв'язку з криптовалютними операціями, які дали змогу злочинцям приховати доходи від незаконних азартних ігор та угод із наркотиками на суму 700 мільйонів доларів.

Згідно з судовими документами, Легкодимов є топменеджером та основним акціонером компанії Bitzlato Ltd., зареєстрованої в Гонконзі криптовалютної біржі, яка працює по всьому світу. Bitzlato рекламувала себе як платформу, що вимагає мінімальної ідентифікації від своїх користувачів, уточнюючи, що «ні селфі, ні дані паспорта [не потрібні]». Тобто, фактично операції з криптовалютою здійснювалися анонімно.  

DOJ-money-fraud.png (513 KB)

Результатом недосконалості KYC процедур криптобіржа Bitzlato стала «притулком» для відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом та зберігання відповідних коштів. Найбільшим контрагентом Bitzlato в криптовалютних угодах був Hydra Market - російський онлайн-ринок наркотиків, краденої фінансової інформації, підроблених ідентифікаційних документів та послуг з відмивання грошей, що був найбільшим і найдовше живучим даркнет-ринком у світі. Користувачі Hydra Market обміняли за допомогою Bitzlato, безпосередньо або через посередників, понад 700 мільйонів доларів у криптовалюті, доки Hydra Market не закрили правоохоронні органи США та Німеччини у квітні 2022 року. Криптобіржа також отримала понад 15 мільйонів у вигляді доходів від здирництва.

Джерело: justice.gov