В російському танку Т-90М виявлено електронні компоненти французського виробництва

Романов Роман
В російському танку Т-90М виявлено електронні компоненти французського виробництва

Нещодавно українські військові продемонстрували електронну «начинку» російського танку Т-90М «Прорив»‎, який було знищено ЗСУ на полі бою. Виявилося, що ключові компоненти мікросхем, в тому числі блок керування, виготовлено французською компанією Thales, яка спеціалізується на авіації, обороні, безпеці, наземному транспорті та космічних технологіях.

Відповідні фото розмістив в своєму Твіттер-акакунті користувач SmartUACat. В реплаях до його твіту, інші користувачі звернули увагу на те, що більшість деталей є дуже застарілою технологією, незважаючи на те, що він позіціонувався росіянами як «аналоговнєт».

Screenshot_1.jpg (80 KB) 

Нагадаємо, що Т-90М — це модифікація Т-90А, створена в ході дослідно-конструкторської роботи «Прорив-3». Конструювати танк почали в 2010-х роках, а вперше його представили на міжнародному військово-технічному форумі «Армія-2018». На озброєння рф перша техніка такого зразка надійшла тільки в 2020-му. Через рік стартувало серійне виробництво Т-90М. Техніка позіціонується як сучасний бойовий танк багатоцільового призначення, зокрема для здійснення штурмових атак.

Screenshot_2.jpg (48 KB)

Маркіровка Thales на одному з компонентів T-90М

Один з перших таких танків було підбито в Україні минулої весни зі шведського гранатомету «Карл Густав»

Станом на лютий 2023 року за офіційними даними ЗСУ вже знищено біля 50 одиниць саме Т-90М, за неофіційними підрахунками кількість знищеної техніки цієї моделі вже перевищила - 80 одиниць.

Варто зазначити, що користувачі Twitter звернули увагу на мікросхеми, що були опубліковані на фото.

Screenshot_3.jpg (163 KB)

Виявилося, що окремі з них дуже схожі на ті, що застосовуються в побутовій техніці, а саме: пральних машинках, пультах дистанційного керування та навіть в фалоімітаторах… Що ж, дійсно - це справжній «аналоговнєт» російської армії.