В рф дві третини населення не готові скорочувати витрати на горілку

“Санкції на користь” в рф не працює. Минулого року споживчий попит на повсякденні товари впав на 3,4% – а оголошене раніше номінальне зростання на 13,6% забезпечила інфляція. У цьому сегменті, за даними NielsenIQ, вона становила 17%, пише Telegram-канал “PZDC”.

Заощаджувати жителі рф почали з квітня, після того, як змели гречку та цукор із полиць магазинів, але не на всьому: скорочувати витрати на горілку дві третини населення виявилися не готовими. Замість того, щоб менше пити, росіяни відмовляються від побутової хімії, памперсів та прокладок, а до кінця року довелося затягнути паски ще сильніше та економити на їжі.

Натомість відвантаження алкоголю в країні зростають на радість виробникам: у 2022 році — плюс 6,8% до 2021-го, а обсяг роздрібного продажу спиртного в рф досяг 220,4 млн дал. Левову частку в цьому зростанні забезпечили горілка (за рік під новини про успіхи “СВО” випили 68,8 млн. декалітрів «біленької») та коньяк. Алкогольний бізнес відзначає збільшення продажів у півтора рази і, користуючись нагодою, відкриває нові магазини.

Такими темпами рф незабаром стане першою п’ючою країною у світі. Щоб привести народ до тями уряду доведеться щось робити, проте швидше за все виллється в чергову боротьбу за тверезість з бізнесом і виноградниками. А як показує історія, це призводить лише до найгірших наслідків. Тому що відбирати пляшку у глибинного народу не можна, протверезівши він почне ставити занадто багато запитань, а потім чого доброго вирушить до Смольного Кремля шукати на них відповіді.

Прогнозується, що у великих містах попит на споживчі товари падатиме й надалі, а от на периферії він може підрости. Цей казус безпосередньо пов’язаний з мобілізацією, більше фронтовиків – більше виплат та грошей у населення. Москву та Пітер військкоми особливо не кошмарили, натомість у регіонах розгорнулися на повну силу. Різке разове збільшення кількості грошей у кишенях не найбагатшої частини населення призведе до зростання інфляції, а масове вживання алкоголю – до зростання злочинності.

Источник: sprotyv.info