В Ізраїлі випустили ноутбук без дисплея: зображення проектується прямо у повітрі

Дмитро Сизов

Ізраїльська компанія Sightful, раніше відома як Multinerity, представила перший безекранний ноутбук у світі. Хоча про розробку повідомлялося і раніше, назва компанії, яка намагається "зробити казку биллю", трималася в секреті. І стало відомо лише зараз після того, як виріб вийшов на ринок.

1113.png (349 KB)

Новинка отримала назву Spacetop. Пристрій поміщається в корпус розміром всього 11 дюймів. Воно оснащене модулем 5G, клавіатурою, чіпом Snapdragon 865 та графічним процесором Adreno 650. На борту є 8 Гб оперативної та 256 Гб постійної пам'яті. Вага – 1,5 кг, запасу акумулятора вистачає на 5 годин автономної роботи. 

Але "родзинка" – це екран. Точніше, проєкторryKB11UQHh_0_99_1966_1106_0_x-large.webp (540 KB), за допомогою якого зображення робочого столу виводиться прямо у повітря перед користувачем. Розмір його близько 100 дюймів, на які можна одночасно вивести кілька робочих столів і працювати в мультирежимі. Однак, щоб бачити віртуальний монітор, потрібні спеціальні окуляри, які підключаються до корпусу за допомогою спеціального кабелю.

Працює Spacetop на особливій оперативній системі, розробленій спеціально під нього. З боку робота на цьому пристрої виглядає як епізод із фантастичного фільму. Скільки буде коштувати новинка у роздробі, поки не уточнюється. Спочатку планується випустити обмежену партію вивчення попиту.
Глава компанії Sightful Тамір Берлінер у розмові з Ynet підкреслив, що йдеться не про прототип, не бета-версію, а повноцінний споживчий продукт.