В Білорусі задумалися про додаткові стимули розвитку ринку електромобілів

В Білорусі задумалися про додаткові стимули розвитку ринку електромобілів

Близько року тому в Білорусі було прийнято рішення про надання низки пільг для підвищення зацікавленості населення у придбанні легкових електромобілів. Було скасовано ввізне мито та ПДВ на імпорт електромобілів, що позитивно позначилося на ринку електромобілів в Білорусі. Також до 2025 року власники електромобілів звільнені від оплати паркування на місцях, що перебувають у комунальній власності.

На думку білоруського уряду, ця практика себе виправдала. З 6150 електромобілів, що були реалізовані в країні протягом останніх трьох років, 5700 придбані після введення пільг.

«Тепер назріла необхідність введення додаткових стимулів», – заявив Олександр Лукашенко. З урахуванням запуску БелАЕС Білорусь отримала великий обсяг електроенергії, але в той же час країна відчуває брак власних запасів нафти, що і підштовхує до збільшення частки електромобілів і кількості зарядок для них, зазначив Лукашенко. Також він додав, що на заправних станціях по всій республіці має бути можливість швидкої зарядки легкових електромобілів. На сьогоднішній день лише близько 10% АЗС надають таку послугу.

Відтепер пільги на ввезення і придбання електромобілів, які діють в Білорусі для фізичних осіб, планується поширити і на юридичних осіб, повідомив журналістам міністр економіки РБ Олександр Червяков.

Источник: ukrautoprom.com.ua