В Білому Домі посилено заходи проти-епідеміологічної безпеки в зв’язку з захворюванням президента США на Covid-19

Романов Роман
В Білому Домі посилено заходи проти-епідеміологічної безпеки в зв’язку з захворюванням президента США на Covid-19

Як відомо, у четвер вранці 79-річному Президенту США Джо Байдену діагностували COVID-19, лікарі сказали, що очікують, що він добре впорається з інфекцією, підкресливши, що його загальний стан здоров’я цілком задовільний, він отримує належне лікування та має статус повної вакцинації.

У Президента США нежить, час від часу сухий кашель і він трохи втомлений, – написав його лікар Кевін О’Коннор в листі до Білого дому вранці в четвер, який був оприлюднений.

«Президент повністю вакцинований і двічі ревакцинований, тому я очікую, що він відреагує нормально, як це робить більшість максимально захищених пацієнтів», – написав О’Коннор.

Вакцини проти COVID-19 виявилися надзвичайно ефективними для запобігання важким захворюванням і смерті, хоча вони не запобігають усім інфекціям. О'Коннор швидко призначив президенту Paxlovid, противірусний препарат, який, як відомо, знижує ризик ускладеннь та важкої течії захворювання.

Інші лікарі погодилися, що щеплення та лікування президента свідчать про легкий перебіг хвороби.

«Я б очікував, що він впорається досить добре», — сказав доктор Деніел Гріффін, фахівець з інфекційних захворювань з Pro Health Care у Нью-Йорку.

Вакцини та дві ревакцинації знизили б ризик важкого випадку COVID-19 для Байдена приблизно на 90%, сказав Гріффін, а Paxlovid – ще на 90%.

Літні люди більше стикаються з важкими наслідками COVID-19

Літні пацієнти, як правило, мають більш важкий перебіг COVID-19, ніж молоді, і більшість смертей від вірусу за останні 2 з половиною роки були серед людей старше 75 років.

Але Байден здоровий і активний дядько, і, як відомо, у нього немає захворювань, таких як діабет, які можуть бути пов’язані з поганими наслідками вірусу.

«Він справді цілком здоровий», — сказав доктор Вільям Шаффнер, спеціаліст з інфекційних захворювань у Школі медицини Університету Вандербільта в Нешвіллі, штат Теннессі.

Шаффнер сказав, що він знав багатьох людей такого ж віку, як Байден, які заразилися COVID-19 після вакцинації та реабілітації та змогли продовжувати боротися зі своєю хворобою, хоча їм довелося скоротити свій напружений графік і подрімати на кілька днів.

Незважаючи на ефективність вакцин, людям похилого віку може знадобитися ревакцинація частіше, сказав д-р Офер Леві, який керує програмою прецизійних вакцин у Бостонській дитячій лікарні та є членом федеральної комісії, яка перевіряє вакцини. Байден отримав два курси вакцинації і з тих пір отримав дві ревакцинації відповідно до федеральних рекомендацій.

Отримання лікування

Раніше у минулого президента Дональда Трампа також діагностували COVID-19 під час перебування на посаді наприкінці 2020 року. Він отримав довгий список методів лікування, не всі з яких були підтверджені наукою або підходили для когось на ранній стадії захворювання. Його швидке одужання було пояснено експериментальним моноклональним антитілом, яке пізніше було дозволено для використання широким загалом.

Сьогодні, сказав Гріффін, противірусний препарат Paxlovid вважається більш ефективним, ніж моноклональні антитіла, більшість з яких погано працюють проти омікронного варіанту вірусу та його субваріантів.

Гріффін сказав, що має сенс почати прийом Байдена Paxlovid відразу після встановлення діагнозу.

joe-biden-covid-taskforce-01-rt-llr-201112_1605229066810_hpMain_16x9_1600.jpg (137 KB)

Хоча деякі люди стверджують, що надто ранній початок прийому противірусного препарату може призвести до повторного зараження, Гріффін сказав, що він бачив повторення симптомів при застосуванні іншого противірусного препарату, а також без лікування взагалі.

«Я вважаю, що вся ідея очікування початку лікування, яке, як ми знаємо, пов’язане зі шкодою, є небезпечною», — сказав Гріффін.

81-річний доктор Ентоні Фаучі, головний медичний радник президента, нещодавно пережив ефект відновлення після прийому Paxlovid для лікування COVID-19, хоча він теж відновився.

Повторне інфікування часто бувають легшими, ніж початкові інфекції, і мало кому з них потрібна медична допомога.

Компанія Pfizer, яка виробляє Paxlovid, заявила, що не спостерігала розвитку залежності у людей, які приймали препарат.

Хоча Paxlovid був широко доступний з початку цього року, багато людей, які не мали ресурсів Білого дому, або не знали про нього, або не мали доступу до ліків, що відпускаються за рецептом. Отримати діагноз і рецепт протягом п’яти днів після появи симптомів може бути складно, хоча адміністрація Байдена запустила програму «випробування на лікування», щоб зробити препарат більш доступним.

У деяких частинах країни доступ до первинної медичної допомоги обмежений, тому людям важко вчасно отримати рятівні ліки.

«Люди, які мають ресурси, працюють краще, ніж ті, у кого їх немає», — сказав Консілья. Звичайно, президент матиме найкращу можливу турботу: «Які у вас можуть бути кращі ресурси, ніж бути головнокомандувачем?»

Одна яскрава пляма в діагнозі COVID-19 Байдена: люди, які були повністю вакциновані, а потім інфіковані, здається, мають найкращий захист від повторного зараження та важкої хвороби, сказав Шаффнер.

«Це маленький проблиск сонця в хмарах сьогодні».

Вакцини та протоколи Білого Дому

За повідомленням адміністрації Президента США, в зв’язку з захворюванням Байдена, Білий Дім вийшов за рамки рекомендованих CDC (центри профілактики та контролю захворювань США) протоколів для захисту президента від вірусу та посилив заходи проти епідеміологічної безпеки. Усіх, хто зустрічався з Президентом чи подорожував з ним перевіряли в першу чергу, якщо це можливо. Крім того, Президент Байден тримає завжди соціальну дистанцію, а співробітників Білого Дому регулярно тестують на виявлення інфекції.

Тим часом у 

мережі з'явився лист лікаря Джо Байдена Кевіна О'Коннора , в якому детально описано діагноз та симптоми президента США. Серед них, нежить і слабкість. Він призначив Байдену ліки для Paxlovid, рекомендовані при ризику тяжкої форми коронавірусу.

Також Байден у Твіттері писав, що у нього все добре .

За матеріалами: USA Today