Україну заливають підробним дизелем: як розпізнати фальсифікат

На український ринок стрімко повертаються нелегальні виробники пального. Так, вже понад 30% дизеля на українських заправках – підробка.

Тіньовий ринок набирає обертів

Як зазначили в Інституті Споживчих Експертиз, стрімкість повернення фальсифікаторів на ринок зумовлена, зокрема, майбутнім поверненням податків на пальне на довоєнний рівень. Що призведе до здорожчання ресурсу.

А це лише збільшить маржу (фальсифікаторів), оскільки працювати їм буде "цікавіше", ніяких податків вони не платили і не збираються,
– підкреслюють експерти.

Як підробляють дизель

В Інституті пояснюють: головним показником підробленого дизеля є високий вміст сірки. І у зразку, виявленому в одній з мереж АЗС, він склав 362 міліграма у кілограмі – при нормі в не більше 10 міліграмів у кілограмі. Ще в одній мережі було зафіксовано 357 міліграмів у кілограмі.

Експерти пояснюють: сірка вбивча для нейтралізаторів і сажових фільтрів. А вилучення її з пального є важким і витратним процесом.

Висока концентрація сірки в дизелі неминуче призведе до схуднення гаманця внаслідок ремонту паливної системи та двигуна. Це ще не кажучи про вихлоп, через який оксидом будуть дихати пішоходи на вулицях міст, – зазначили в Інституті.

Також у підробному пальному було виявлено порушення у температурі спалаху. Яка має складати щонайменш 55 градусів.

За даними ж Інституту, у деяких зразках цей показник склав 45 та 37 градусів. Що робить таке пальне вогненебезпечним – оскільки "що нижча температура від нормативу, то вища ймовірність його вибуху при ДТП чи іншій надзвичайній ситуації".

Українці купуватимуть неякісне пальне

Зі свого боку, аналітики Нафтогазової Асоціації України переконані: українці купуватимуть фальсифікат, навіть попри всі загрози, які той несе. Причиною цього там називають все те ж повернення податків на довоєнний рівень.

Заради економії власних коштів, покупці пального масово переходитимуть до відвертих нелегалів. Не зважаючи на ризики від якості пального та загрозу для здоров’я та життя,
– вважають в Асоціації.

Источник: 24tv.ua