Нещодавно Міністерство внутрішніх справ України звернулося з попередженням до водіїв по всій країні, наголосивши на необхідності заміни певних типів водійських посвідчень на оновлені версії, інформує AVTOSOTA.

Згідно з повідомленням Центру надання первинних сервісних послуг МВС, посвідчення водія встановленого зразка, термін дії якого становить два роки, підлягає заміні після закінчення терміну його дії, починаючи з наступного дня після закінчення дворічного періоду.

У разі введення воєнного стану водії, які бажають замінити посвідчення, повинні будуть надати паспорт, податковий код та старе водійське посвідчення, термін дії якого закінчився. Однак, якщо за час дії тимчасового посвідчення водій не накопичив більше двох штрафів, повторно подавати вищезгадані документи не потрібно, а нове посвідчення буде видано без будь-яких ускладнень.

Раніше процес отримання нової ліцензії передбачав подання медичної довідки встановленого зразка. Однак ця вимога тимчасово скасована у зв’язку з діючим воєнним станом. Таким чином, процес отримання нового посвідчення значно спростився для водіїв.

Якщо водій ще не встиг обміняти своє тимчасове посвідчення на нове, він може продовжувати користуватися ним до скасування воєнного стану. Крім того, важливо зазначити, що посвідчення, термін дії якого закінчився, залишається юридично дійсним на території України.

Важливо підкреслити, що обмін водійських посвідчень стосується виключно певних типів посвідчень і не поширюється на всіх водіїв. Рекомендуємо водіям звернутися до місцевих сервісних центрів, щоб з’ясувати, чи потрібно їм проходити процедуру обміну посвідчень.