Українських біженців виселяють зі студентських гуртожитків у Кракові раніше, ніж обіцяли

Українських біженців виселяють зі студентських гуртожитків у Кракові раніше, ніж обіцяли

Понад 150 біженців з України, яких розселили у двох гуртожитках Яґеллонського університету в Кракові, виселяють до кінця місяця – тоді як волонтери стверджують, що людей мали прийняти на півтора року.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Gazeta Krakowska.

Як розповіла газеті волонтерка Маґдалена Ґорна, у березні представники університету запевнили українців, що ті можуть лишитися в гуртожитках 18 місяців – за умови, що через деякий час почнуть платити за проживання.

Ґорна зазначає, що більшість мешканців гуртожитку – жінки з дітьми. Вони не хочуть переїжджати, бо в Україну багатьом із них ніде повертатися, а тут вони встигли заснувати власну громаду, а їхні діти – роззнайомитися з місцевими.

Одна з мешканок гуртожитку, Єва, каже Gazeta Krakowska, що українці готові платити за проживання, але не можуть дозволити собі орендну плату за приватні помешкання у Кракові.

Газета також отримала у своє розпорядження листа Яґеллонського університету на ім’я однієї з мешканок гуртожитку, згідно з яким 8 серпня відбудуться "індивідуальні зустрічі представників університету з волонтерами й мешканцями українською мовою".

"На цих зустрічах ми хочемо дізнатися в кожної сім’ї та мешканця, якої конкретної допомоги та підтримки ви потребуєте для пошуку нового житла й джерела заробітку, щоб виїхати в новий дім і стати незалежними", – йдеться в листі.

У коментарі Gazeta Krakowska в Яґеллонському університеті запевнили, що період у півтора року, який згадувався в березні, стосувався загального періоду перебування українських біженців у Польщі, а не проживання в гуртожитках.

Видання також дізналося, що дві будівлі, в яких мешкають наразі українські біженці, були продані ще у 2021 році приватному інвестору.

Источник: eurointegration.com.ua