Українські FPV дрони-камікадзе посилили потужними боєприпасами SWD

Українські FPV дрони-камікадзе посилили потужними боєприпасами SWD

Українські інженери створили нові бойові частини для дронів-камікадзе, які набагато краще за звичайні розкидають уламки при вибуху. Це дозволяє вражати велику площу та завдавати великих втрат російським окупантам. Виробник дронів-камікадзе «Дикі шершні» протестував і комплектуватиме власні безпілотники новими видами бойових частин виробництва української компанії, Shock Wave Dynamics (SWD).

«Дикі шершні» отримали партію потужних боєприпасів для FPV-дронів різних розмірів та типів, зокрема осколкові, фугасні та з ударним ядром. Поліпшені безпілотники вже відправили на передову для тестування.

SWD розповів про бойову частину дронів — компанія виробляє так звані холодні боєприпаси, які поставляються без детонатора та вибухівки. Вони призначені для спорядження дронів у польових умовах військовими інженерами. Серед боєприпасів – осколкові, кумулятивні, універсальні та спеціальні. Усі БЗ мають специфічні властивості, адаптовані під конкретні випадки використання.

Своєю основною метою компанія називає підвищення ефективності кожного дрона-камікадзе, що застосовується на полі бою. Це досягається шляхом створення оптимальних секторів ураження, оптимізації маси, балансу між вибуховою речовиною, кількістю, вагою та швидкістю елементів ураження.

«Ми створюємо таку ергономіку бойових частин, що мінімізує час на спорядження у польових умовах. Наша компанія постійно вдосконалює наявні та розробляє нові вироби, спираючись на зворотний зв’язок безпосередньо з поля бою», — розповідає представник SWD.

Уламково-фугасна частина для FPV-дронів – це новий виріб SWD. Конструктори вважають, що останнім часом на дронах камікадзе використовується неоптимальна осколково-фугасна БЗ. Звичайний заряд циліндричної форми закріплений вздовж осі дрона. Такі боєприпаси мають досить вузьку смугу поширення уламків, які формують досить щільну, але вузьку смугу. При такому розподілі більшість осколків відлітають у небо або в ґрунт.

Щоб підвищити коефіцієнт корисної дії боєприпасу, SWD змінили його форму та розташування. В результаті при вибуху утворюється менш щільне, але ефективніше осколкове поле завдяки розширенню сектора ураження та зменшенню неохоплених зон. В результаті уламки розлітаються горизонтальніше, менше їх йде в повітря або землю. Цим досягається більш ефективне ураження цілей за перешкодою, наприклад, усередині транспортного засобу.

На рівні землі класичний заряд теж працює не надто ефективно, його поле ураження відчутно обмежене. Більш широкий сектор поразки дозволяє уламкам вразити більше цілей, наприклад, російських військових, які стоять на землі.

Конструкція уламкового боєприпасу створена таким чином, щоб забезпечити максимальну щільність рівномірно розташованих елементів ураження. Щоб отримати максимальний ККД від енергії вибуху та забезпечити максимальну швидкість уламків, між ними та вибуховою речовиною розташований лайнер із пластику та парафіну. Елемент ураження — сфера масою 0,9 грама. Кількість уламків – 576 штук. Для більшої швидкості заряд кріпиться на легко знімних стрічках типу липучка.

Источник: portaltele.com.ua