Українці організували нелегальний бізнес у Польщі. Перевозили втікачів

Інцидент з громадянами України стався 7-8 січня на трасі Варшава – Познань. Патруль прикордонної застави в Каліші затримав громадян України. Вони перевозили іноземців, які нелегально проживали в Польщі, повідомляє gloswielkopolski.pl.

Українцям заборонили виїжджати з Польщі

Один із чоловіків перевозив двох громадян Єгипту — одного Сирії та одного Ємену, інший —  чотирьох громадян Ємену. Усі не мали документів на право в’їзду та перебування на території Польщі. Іноземці хотіли дістатися до кордону з Німеччиною.

Українці перебувають під наглядом поліції. Також їм заборонили покидати територію Польщі. !Пасажирів-втікачів відправили в центр для нелегалів. 

Лікарі та айтішники робили "дипові" довідки "ухилянтам"

На Волині поліцейські разом із прикордонниками викрили групу лікарів та айтішників, які допомагали чоловікам призовного віку виїжджати за кордон. Через них з країни виїхали понад 30 чоловіків. Коштували послуги "помічників" чимало.

Як повідомляє пресслужба Держприкордонслужби України, в поле зору потрапили місцеві мешканці Ковельщини — лікарі зі складу військово-лікарських комісій та айтішники. Вони підробляли печатки й довідки, зокрема про відстрочку від призову, а також висновки про непридатність до військової служби у воєнний час.

"Надалі ухилянти по цілком легальних документах безперешкодно виїжджали за межі держави. Загалом, злочинцям вдалось незаконно переправити через кордон понад 30 осіб. За такі послуги "клієнти" сплачували ділкам від 5 до 10 тисяч доларів США", — повідомили у пресслужбі ДПСУ.

Зазначається, що правоохоронці провели "колосальний обсяг робіт із документування та збору доказів щодо протиправної діяльності".

"Маючи достатню доказову базу, міжвідомчі групи затримали основних фігурантів кримінального провадження, у них проведено санкціоновані обшуки. Як результат, вилучено значні суми готівки, підроблені документи, бланки, банківські картки, телефони та оргтехніку. При цьому в приміщеннях і транспортних засобах учасників злочинної групи правоохоронці знайшли та вилучили зброю та наркотичні речовини", — повідомили прикордонники.

Источник: ukrayina.pl