Ударний дрон UJ-22 Airborne: Що відомо про безпілотник, який атакував завод у Татарстані

Ударний дрон UJ-22 Airborne: Що відомо про безпілотник, який атакував завод у Татарстані

У містах Єлабуга та Нижньокамськ у Республіці Татарстан в Росії сьогодні вранці, 2 квітня було чутно вибухи. Місцева влада підтвердила удар по підприємствах у регіоні. Пізніше у ГУР зазначили, що ціллю атаки був завод зі збірки "Шахедів". Джерела у розвідці підкреслили, що попри заяви місцевої влади, внаслідок удару є значні руйнування виробничих потужностей.

Після удару, російський пропагандистський ресурс Mash заявив, що російські підприємства атакували безпілотники UJ-22 Airborne від компанії "Ukrjet".

За даними виробника, UJ-22 Airborne є багатоцільовим безпілотним авіаційним комплексом, що здатен виконувати польоти в будь-яку пору року, вдень та вночі, в простих і складних метеоумовах, в умовах активного використання противником засобів радіоелектронної боротьби. Безпілотник може виконувати пошуково-рятувальні та розвідувальні завдання в інтересах армії, поліції, а також екстренних та спеціальних служб. Вперше був представлений 16 червня 2021 року на міжнародній виставці озброєнь "Зброя та безпека — 2021".

Технічні характеристики UJ-22 Airborne:

- Максимальна злітна вага: 85 кг

- Загальна довжина: 3300 мм

- Розмах крил: 4600 мм

- Максимальна висота польоту: 6000 метрів

- Максимальний польотний час: 14 годин

- Швидкість максимальна/крейсерська: 200/140 км/годину

- Двигун: бензиновий двотактний

- Вага корисного навантаження: 20 кг

Зазначається, що окрім боєприпасів безпілотний апарат може брати з корисного навантаження фотоапарат, оптико-електронну станцію. Управління ударним безпілотником та корисним навантаженням здійснюватися в автоматичному, напівавтоматичному та ручному режимах.

Источник: zn.ua