У восьми російських регіонах ігнорують мобілізацію

Дмитро Сизов
У восьми російських регіонах ігнорують мобілізацію

Ми стежимо за перебігом мобілізації. За словами одного з наших джерел у міноборони, до вечора 22 вересня у військових почалися серйозні проблеми із набором у восьми регіонах РФ - повідомляє Кafkassam.

Дагестан
Інгушетія
Чечня
Москва
Московська область
Санкт-Петербург
Бурятія
Приморський край

У Дагестані, Інгушетії, Чечні та Бурятії з початку війни надто великі втрати. Ті чоловіки, які хотіли стати найманцями чи потрапити до добровольчих батальйонів, уже зробили це. Ті, хто поховав своїх рідних, не хочуть їхати на війну і відпускати близьких.

«На Кавказі три республіки, де мобілізація йде важко. Там просто на..уй посилають одразу військкомів, не є за повістками. Я їх розумію, звідти всіх вигребли на початок СВО, половина не повернулася. Така сама пісня в Бурятії. Москва, Пітер та Підмосков'я, там люди багатші, більше розуміють, що відбувається. І їдуть, і ховаються, не є за порядком, за приписом. Та й Владивосток. Ці ж у нас далеко від усіх, там завжди було складно з набором. До того ж Далекий Схід влітку міцно почистили, багатьох відвезли на СВО, також і труни отримали і калек. Хоч десь люди тямлять», — каже офіцер міноборони.

За його словами, при масовій відмові від призову та саботажі мобілізації питання вирішуватимуть за рахунок інших регіонів. Розбиратися з тими будуть місцеві ФСБ, поліція та прокуратура.

«Будуть лякати в'язницею. Я впевнений, що якщо буде реально багато відмовників, то побояться садити. Особливо на Кавказі. Дон там у себе (Кадиров) народ зазвичай зажене силою, а в Дагестані та Інгушетії так не прокотить», — каже офіцер.

Джерело у ФСБ на запитання, що робитимуть у разі масових відмов, відповіло так: «Прям масові якщо поки немає інструкцій. По решті працюємо, як працювали, кличемо на розмову або просто дзвонимо, пояснюємо, що загрожує. Зазвичай цього вистачає. Якщо людина поплутала береги і почала здійснювати протиправні дії, то її менти закривають, а ми пресуємо. Під масову відмову поки що заточування немає. Не знаю".

Високопоставлений офіцер Росгвардії уточнив, що у разі мітінів чи вуличних заворушень підрозділи отримали вказівки від Золотова діяти максимально жорстко.

«Ми ж такий легальний спосіб відкосити від війни. Палку взяв, візор опустив, іди ганяй писклявих хипарів бульварами. Це ж безпечніше, ніж без голови залишитися. Тому всіх ухилістів та відмовників Золотів та начальство в регіонах сприймає як особистих ворогів. Якщо їх у м'ясорубку не засунуть, то доведеться йти самим», — каже офіцер.

Щоправда, Росгвардії масове відправлення на війну не загрожує. Скоріше, з війни. У штабах угруповання ЗС РФ сьогодні вдень отримали запит із МО з вимогою уточнити чисельність, забезпеченість та терміни можливого виведення підрозділів Росгвардії із зони бойових дій. Армійський офіцер зі штабу в Ростовській області сказав, що Росгвардію змінюватимуть на новосформовані частини ЗС РФ.

«Вони там у тилу воюватимуть із тими з росіян, хто розумніший, а з окраями тут ми й ті, кого розгадки заженуть до нас», — зло пояснив армійський штабний офіцер.