У Тунісі ув’язнили двох радіожурналістів за звинуваченнями у «публікації неправдивих новин»

У Тунісі ув’язнили двох радіожурналістів за звинуваченнями у «публікації неправдивих новин»

У Тунісі суд ув’язнив двох журналістів радіостанції IFM Мурада Згіді та Борхена Бсаїса, що посилило побоювання щодо широкомасштабної кампанії, спрямованої на придушення інакомислення та обмеження свободи слова у крані. Про це пише Reuters.

Радіожурналісти були затримані в суботу за політичні коментарі на радіо, повідомили їхні адвокати. За словами речника прокуратури Мохамеда Зайтуни, їх підозрюють у публікації особистих даних та наклепі.

Їх триматимуть під вартою до суду, який очікується наприкінці травня 2024 року.

Нині в країні ув'язнено п'ять журналістів. Медійна профспілка побоюється, що інші колеги також можуть зазнати переслідувань.

Після революції арабської весни в Тунісі 2011 року країна вважається одним із найбільш відкритих медіасередовищ в арабському світі. Утім, політики, журналісти та профспілки кажуть, що свобода преси стикається з серйозною загрозою під час правління президента Каїса Саїда, який прийшов до влади після вільних виборів у 2019 році.

Через два роки він закрив обраний парламент і перейшов до правління за допомогою указів. Він також взяв на себе владу над судовою системою, що опозиція назвала переворотом. Саїд стверджує, що його кроки спрямовані на те, щоб «покласти край рокам хаосу та корупції».

Напередодні Європейський Союз заявив, що стурбований хвилею ув'язнень багатьох діячів громадянського суспільства, журналістів і політичних активістів та вимагає від Тунісу роз'яснень.

Поліція Тунісу у понеділок, 13 травня, вдруге за два дні штурмувала штаб-квартиру Асоціації адвокатів та заарештувала двох адвокатів, які критикували президента. Минулого тижня поліція заарештувала двох активістів за підозрою в допомозі мігрантам із країн на південь від Сахари залишитися в Тунісі та у ймовірних фінансових зловживаннях.

Источник: detector.media