У США не визнали Бренсона та Безоса комерційними астронавтами. У чому справа

У США не визнали Бренсона та Безоса комерційними астронавтами. У чому справа

Згідно з оновленими правилами Федерального авіаційного управління США (FAA), кандидати в астронавти повинні бути частиною льотного екіпажу та зробити внесок у безпеку космічних польотів. Це означає, що мільярдери Річард Бренсон та Джефф Безос, які першими здійснили туристичні польоти у космос, не можуть бути визнані комерційними космонавтами у США.

Як повідомляє ВВС, про оновлення програми FAA "Крила космонавта" було оголошено 20 липня, тобто у той же день, коли засновник онлайн-гіганта Amazon та космічної компанії Blue Origin здійснив туристичний політ у космос.

Зазначається, що для отримання кваліфікації комерційних космонавтів, відвідувачі космосу повинні пролетіти на висоті 50 миль (80 кілометрів) над поверхнею Землі, що зробили і Безос, і Бренсон. Але окрім "взяття" висоти потенційні астронавти мали також "продемонстрували дії під час польоту, які були необхідні для громадської безпеки або сприяли безпеці польотів людини в космос". Такі дії визначають чиновники FAA.

У Федеральному авіаційному управлінні заявили, що зміни привели програму у більшу відповідність до її ролі щодо захисту громадської безпеки під час комерційних польотів у космос. Востаннє вказану програму оновлювали у 2004 році.

Источник: suspilne.media