У соцмережі Трампа експерти знайшли багато фейкової реклами

Дмитро Сизов

Оголошення з’явилося в правій соціальній мережі Truth Social, створеній паном Трампом наприкінці 2021 року. Це одна з багатьох рекламних пропозицій торговців і маргінальних маркетологів, які домінують в рекламі на сайті.

На сайті відсутня реклама великих брендів. Згідно з аналізом сотень оголошень у соціальній мережі The New York Times, натомість реклама на Truth Social стосується альтернативної медицини, таблеток для схуднення, аксесуарів до зброї та дрібничок на тему Трампа.

00-truth-ads-videoLarge-v2.jpg (47 KB)

Оголошення відображають труднощі, з якими зіткнулися кілька ультраправих платформ, у тому числі Rumble і Gab, намагаючись залучити великі бренди, не даючи сайтам скористатися одними з найбільших у світі рекламних бюджетів. Це може бути особливо проблематично для Truth Social. Незважаючи на те, що сайт отримав вплив серед ультраправих, ставши жвавою екосистемою, що наповнюється активністю, його бізнес потребує грошей.

За словами Вільяма Вілкінсона, колишнього керівника Trump Media & Technology Group, материнської компанії соціальної мережі, Truth Social зібрала близько 37 мільйонів доларів , в основному від політичних донорів-республіканців, але щомісяця витрачається близько 1,7 мільйона доларів. І два федеральні розслідування поставили під загрозу близько 1,3 мільярда доларів США, які були такими необхідними.

Девін Нуньєс, виконавчий директор Trump Media, заявив у своїй заяві минулого року, що рекламна стратегія компанії допоможе їй «витіснити платформи Big Tech» як основний спосіб охопити американців.

Але експерти з реклами кажуть, що настороженість відомих брендів у ультраправих соціальних мережах, які позиціонують себе як альтернативу свободі слова таким гігантам Кремнієвої долини, як Meta та Google, викликана теоріями змови та гіперпартійною політикою, які часто зустрічаються на сайтах. .

Крім того, кажуть вони, у Truth Social відносно невелика база користувачів і багато літніх користувачів, які менш бажані для брендів. Маркетологи скаржилися, що технологія розміщення реклами Truth Social, якою керує Rumble, правий веб-сайт потокового відео, пропонує обмежені інструменти для відстеження ефективності реклами або для показу реклами користувачам на основі їхніх демографічних профілів. Ці інструменти, які тепер є стандартними серед великих рекламних мереж, якими керують Google і Meta, життєво важливі для визначення успіху реклами.

«Чим більше ви віддаляєтеся від цього безпечного центру, тим більше ви стаєте маргіналістом або крайнім у чомусь, тим менше грошей ви отримаєте», — сказав Том Денфорд, виконавчий директор ID Comms , рекламної консалтингової фірми.

Truth Social і Trump Media & Technology Group не відповіли на запити про коментарі.

Ця реклама включає в себе серію дитячих книжок про небезпеку комунізму, компанію зі страхування життя «анти-пробудження» та картку звільнення від вакцинації.

У цих оголошеннях часто використовувався портрет пана Трампа. Хоча предмети часто називають «золотими», на сторінках оформлення замовлення вони описуються як позолочені, тобто вони можуть мати наліт справжнього золота. Прихильники пана Трампа були завалені рекламою ще до його перемоги на виборах у 2016 році.

Капелюхи, футболки та інші предмети часто мають слоган або портрет містера Трампа, хоча ці товари ніколи не продавалися через офіційні вітрини колишнього президента.

Одна реклама купюри номіналом 2 долари показала фальшивий твіт президента Байдена із закликом до Федеральної резервної системи заборонити цей законопроєкт.

Реклама була націлена на любителів зброї та так званих любителів виживання з ножами, боєприпасами та тактичним спорядженням.

Більшість реклами від Truth Social, розглянутої The Times, використовували зображення, покликані привернути увагу користувача, як-от гротескні очні яблука та аномалії шкіри, зазвичай продаючи альтернативні ліки та чудодійні засоби.

Компанії зазвичай можуть використовувати інструменти, які пропонують служби цифрової реклами, щоб запобігти показу своїх оголошень біля слів або фраз, які можуть засмутити клієнтів, як-от війна, напад чи самогубство. Відповідно до даних Integral Ad Science , компанії, що спеціалізується на безпеці брендів , у 2019 році слово «Трамп» стало 11-м найпоширенішим терміном у чорному списку рекламодавців, що відображає настороженість брендів щодо пана Трампа та його політики. .

«Для великих рекламодавців справді небезпечно бути тісно пов’язаними з політичним діячем, а також із політичним рухом», — сказав Боб Хоффман, ветеран рекламної індустрії та автор The Ad Contrarian , інформаційного бюлетеня, який критикує галузь. «Вплутуватися в це болото не в їхніх інтересах».

Подібні проблеми постали перед Twitter після того, як Ілон Маск купив компанію та заявив, що створить більш сприятливе середовище для свободи слова. У відповідь рекламодавці залишили цю платформу або призупинили свої кампанії, що призвело до значного падіння доходу .

«Вони закрили Twitter, тому що не впевнені, що Twitter може відповідати їхнім інструкціям щодо безпеки бренду, і вони залишатимуться, доки їх не заспокоять», — сказав пан Денфорд.

Пан Маск також привітав пана Трампа з поверненням у Twitter, відновивши його обліковий запис у листопаді . Компанія Meta, якій належать Facebook і Instagram, оголосила цього тижня , що відновить облікові записи президента після того, як у 2021 році йому заборонили доступ до соціальних медіа-сервісів, у зв’язку з чим дописи пана Трампа можуть спровокувати посилення насильства після нападу 6 січня на Капітолій.

Пан Трамп зобов’язаний публікувати свої публікації виключно в Truth Social протягом шести годин, і він не публікував публікацій в інших соціальних мережах з моменту запуску Truth. Ця угода закінчується в червні, але її можна продовжити.

За підрахунками Similarweb , компанії, що аналізує веб-сайти , Rumble, відео-стример, який керує рекламою для Truth Social, заробляє від 15 до 25 мільйонів доларів на рік . Rumble не відповів на запити про коментарі.