У соцмережах поширюється фейкове зображення вибуху Пентагону, створене ШІ

Дмитро Сизов

5396.webp (81 KB)

Згенероване штучним інтелектом зображення, на якому видно вибух біля будівлі в комплексі Пентагону, поширилося в соціальних мережах, в останньому інциденті, щоб підкреслити занепокоєння щодо дезінформації, створеної ШІ.

Зображення високого темно-сірого клубу диму швидко поширилося в Twitter, у тому числі через верифіковані акаунти. Залишається незрозумілим, звідки воно виникло.

Міністерство оборони США підтвердило, що зображення було підробкою. Тим не менш, його вірусність, схоже, спричинила короткий спад на фондовому ринку, повідомляє CNN.

У твіттері пожежна служба Арлінгтона, штат Вірджинія, за межами Вашингтона, повідомила, що їй відомо про повідомлення в соціальних мережах про вибух, але загрози для населення немає.

OSINTdefender, сторінка Twitter, яка ділиться новинами про міжнародні військові конфлікти і має понад 336 000 підписників, була однією з перевірених сторінок, які поширили фото.

Власник сторінки вибачився за поширення дезінформації та сказав, що інцидент є прикладом того, як «легко можна використовувати подібні зображення для маніпулювання інформаційним простором і наскільки це може бути небезпечним у майбутньому».

Зображення є одним із кількох створених ШІ, які стали вірусними за останні тижні. Нещодавні приклади включають папу Римського, який одягнений у передовий білий пуховик і чорно-біле фотореалістичне зображення, яке виграло нагороду Sony World Photography Awards. Німецький художник, який створив зображення, яке було нагороджено премією, сказав, що подав заявку на нагороду як «нахабна мавпа», щоб дізнатися, чи будуть підготовлені конкурси для зображень штучного інтелекту. Зрештою він відмовився від нагороди.

Інцидент також знову висвітлив проблеми перевірки в Twitter, оскільки платформа капітально переробила свою службу підписки Twitter Blue. До минулого місяця платформа видавала сині значки з перевіркою для користувачів, чию особу платформа перевірила. Згідно з новою програмою Twitter Blue, запущеною минулого місяця, люди можуть платити 8 доларів на місяць за синю галочку. Після зміни зросла стурбованість щодо облікових записів, які видають себе за публічних діячів, урядовців і новинні сайти.