У Сан-Франциско натовп знищив безпілотний автомобіль Waymo

Дмитро Сизов

Screenshot_2024_02_11_at_11.34.11_AM.webp (36 KB)

Людина стрибнула на капот безпілотного таксі Waymo та розбила йому лобове скло в китайському кварталі Сан-Франциско вчора ввечері близько 21:00 за тихоокеанським часом, викликавши аплодисменти, перш ніж натовп утворився навколо автомобіля та облив його фарбою, розбив вікна та, зрештою, запалив вогонь. Згідно з повідомленням The Autopian , пожежна служба прибула через кілька хвилин , але на той час полум’я вже повністю охопило автомобіль.

На цей час жодне ЗМІ не повідомляє про мотиви нападу. Представник Waymo Сенді Карп повідомив The Verge електронною поштою, що повністю автономний автомобіль «не перевозив водіїв», коли на нього напали, і всередину автомобіля кинули феєрверки, що викликало вогонь. Офіцер громадської інформації Роберт Руека з департаменту поліції Сан-Франциско підтвердив в електронному листі для The Verge , що поліція відповіла «приблизно» о 20:50 за тихоокеанським часом і виявила, що автомобіль уже горить, додавши, що «повідомлень про постраждалих немає».

На відео, опублікованому YouTube-каналом FriscoLive415, видно згорілу лушпиння електричного Waymo Jaguar.

Ще один набір відео, опублікований розробником програмного забезпечення Майклом Венді, показує сцену, як вона розгорталася та вогонь розростався.

Пожежа відбувається на тлі кипіння напруги між жителями Сан-Франциско та операторами автоматизованих транспортних засобів. Управління транспортних засобів Каліфорнії призупинило роботу роботитаксі компанії Waymo, конкурента Cruise , після того, як торік одна з її машин збила та затягнула пішохода , а до цього автоматизовані таксі спричинили хаос у місті, блокуючи рух або врізаючись у пожежну машину . Буквально минулого тижня автомобіль Waymo збив велосипедиста , який, як повідомляється, їхав позаду вантажівки, що повертала йому на дорогу.

Минулого року міська влада та жителі виступали проти того, щоб автомобілям було надано ліцензію на цілодобову роботу без вихідних . Деякі жителі на знак протесту позбавили їх руху, поставивши на капоти помаранчеві конуси.

Вандалізм і псування — це освічені часом частини людського досвіду, які можна побачити у вагонах метро в Нью-Йорку або на стінах стародавнього зруйнованого міста Помпеї . Технологічні компанії були змушені рахуватися з цією неминучістю, оскільки вони безкарно розгортають своє обладнання публічно. Скутери викидає в озера , автомобілі б’ють пішоходи , а в деяких місцях масово знищують велосипеди без причалів .