У РФ почали розбирати криголами через брак запчастин для кораблів

У РФ почали розбирати криголами через брак запчастин для кораблів

«Росморпорт» почав списувати частину флоту як донори запчастин для своїх кораблів слідом за авіаперевізниками, які через санкції вже використовують одні повітряні судна для ремонту інших. Так, дизельний криголам "Єрмак" стане донором аналогічного йому криголама "Красін", розповів РБК заступник гендиректора "Росморпорту" Василь Стругов.

Про пошук організації, яка розбере криголам на запчастини, компанія оголосила на початку серпня. Передбачається, що з судна знімуть понад 700 одиниць обладнання. Роботи у Великому порту морського порту Петербурга проведе місцеве ТОВ "КІТ" майже за 2,7 млн ​​рублів. Завдяки криголам-донору «Росморпорт» сподівається підготувати «Красін» до зимової навігації.

«Зрозуміло, що це короткий період донори рано чи пізно закінчаться. Насправді номенклатура тих запчастин та агрегатів, які там [на судах-донорах] є в наявності, вона недостатня: з ринку пішли виробники», — визнав Стругов.

Всього «Росморпорт» має флот майже в 290 суден, з яких використовує 268. Ці кораблі обслуговують 65 портів у 24 регіонах. Для безперебійної роботи довелося розібрати на частини 22 судна, які не перебували в експлуатації. "Вони стали суднами-донорами, що тут приховувати", - підсумував Стругов.

Крім цього, російським обладнанням планують оснастити побудовані у Фінляндії криголами 1970-х років «Капітан Драніцин», «Капітан Хлєбніков», «Капітан Чечкін», «Капітан Букаєв», «Капітан Чадаєв» та «Капітан Зарубін». За словами Стругова, це суди, що найбільш використовуються протягом року з минулого століття, і термін їх роботи планують продовжити на 15 років.

У серпні великі російські авіакомпанії почали розбирати одні свої лайнери на запчастини для ремонту інших. Нові покоління літаків – A320neo, A350, Boeing 737 MAX та 787 – необхідно постійно оновлювати. Однак обидва виробники припинили технічне обслуговування парку російських авіакомпаній і постачання їм запчастин. Пізніше на подібний крок довелося піти перевізникам, у розпорядженні яких є гелікоптери Robinson та «Ансат».

Источник: charter97.org