У Києво-Печерській лаврі викрили архідиякона, який працював на Росію під кураторством прокремлівського блогера Шарія

У Києво-Печерській лаврі викрили архідиякона, який працював на Росію під кураторством прокремлівського блогера Шарія

За даними розсліждування, Шарій інструктував церковника щодо запису та поширення провокативних відео штучних заворушень біля стін Києво-Печерського монастиря.

Служба безпеки викрила та задокументувала підривну діяльність  архідиякона УПЦ (МП), який діяв на користь Росії. За даними слідства, клірик є одним із найближчих соратників колишнього настоятеля Києво-Печерській лаври митрополита Павла (Лебедя).  Архідиякон причетний до організації масових провокацій у лаврі навесні 2023 року, а свої підривні дії координував з прокремлівським блогером Анатолієм Шарієм, який підозрюється у державній зраді.  

Про це повідомляє пресслужба СБУ, яка не називає імені викритого посібника “руського міра”. 

За інформацією інтернет-ресурсу Україна Православна, йдеться про архідиякона Павла (Музичука). 

Під виглядом “акцій протесту” клірик планував максимально розхитати суспільно-політичну обстановку в Києві, інформують в СБУ. Для організації цього процесу архідиякон дистанційно координував свої дії з прокремлівським блогером Анатолієм Шарієм, який підозрюється у державній зраді. 

Зокрема, як з’ясувало розслідування, Шарій інструктував церковника щодо запису та поширення провокативних відео штучних заворушень біля стін Києво-Печерськоїї лаври. 

“Стріми архідиякона одразу підхоплювали російські телеканали та інтернет-ресурси для поширення викривленої інформації про внутрішню обстановку в Україні, зокрема для міжнародної аудиторії”, - повідомляють у спецслужбі. 

Крім того, у листуваннях з вірянами клірик УПЦ (МП) виправдовував збройну агресію РФ проти України та вихваляв вище військово-політичне керівництво країни-агресорки. При цьому фігурант регулярно намагався дискредитувати Сили оборони України, у тому числі, захисників Маріуполя. 

Ініційована СБУ судова експертиза підтвердила факти його підривної діяльності. 

Під час обшуків за місцем перебування клірика виявили комп’ютерну техніку, більше десяти мобільних телефонів і майже 300 сім-карток із доказами злочинних дій. 

На підставі отриманих матеріалів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 1 ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників). 

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмиснику загрожує тюремне ув'язнення. 

Источник: detector.media