У Apple готова технологія неінвазивного вимірювання рівня цукру в крові

Apple назвала нового лідера своєї секретної групи, яка працює над неінвазивним монітором рівня цукру в крові — одним із найамбіційніших проектів компанії в галузі охорони здоров'я. Ним став віце-президент Apple з архітектури платформи Тім Міллет. Він пропрацював у компанії в цілому 19 років і саме він переконав свого часу Тіма Кука відмовитися від чіпів Intel і перейти до проектування та випуску власних процесорів, відомих сьогодні як М1 та М2.

Мілет взяв на себе керівництво проектом після того, як протягом кількох місяців він не мав формального керівника. Групу дослідницького проектування (XDG) раніше очолював вчений Білл Атас, але він помер наприкінці минулого року. Після його смерті групою тимчасово керували його колишні заступники, звітуючи перед Джонні Сроуджі - старшим віце-президентом Apple з апаратних технологій. Тепер проект повністю перейшов під керівництво Мілета, який протягом 10 років був одним із двох головних заступників Сруджі та пропрацював у Apple загалом близько 19 років.

В останні роки Мілет був ключовою фігурою в переході Apple від чипів Intel Corp. до власних процесорів M1 та M2 і виступав як представник деяких нових напівпровідникових розробок Mac під час презентацій продуктів Apple та інтерв'ю. Усередині компанії він очолює кілька груп, які займаються розробкою процесорів нового покоління та інших комп'ютерних компонентів.

Група, що працює над трекером глюкози, входить у підрозділ Apple з виробництва напівпровідників, оскільки система заснована на передовій системі чіпів. Пристрій використовує ряд датчиків, які направляють лазери в шкіру та визначають, скільки глюкози є в організмі людини. У поєднанні з алгоритмами штучного інтелекту чіп може визначити рівень цукру в крові людини.

Apple займається розробкою монітора рівня цукру в крові приблизно з 2011 року і нещодавно досягла значного успіху в цій роботі. Інформатори стверджують, що технологія компанії досягла рівня точності медичних інвазивних тестів перевірки рівня цукру в крові. Крім того, інженерам Apple вдалося вмістити технологію в пристрій, розміром з iPhone, який можна носити на зап'ястя. Зараз Apple зосереджена на подальшій мініатюризації системи до такого рівня, щоб вона могла поміститися в годинник або компактний пристрій.

Раніше на цьому тижні Apple анонсувала оновлений годинник з більш швидкими процесорами та новими функціями, пов'язаними зі здоров'ям. За останні кілька років до них додалися датчики для вимірювання кисню в крові та температури тіла. Компанія також працює над пристроєм для виміру артеріального тиску. Вже заявлено, що технологія вийде ринку через 2 роки.

Источник: hightech.plus