Трамп повертається на YouTube і Facebook вперше з 2021 року

Дмитро Сизов
Трамп повертається на YouTube і Facebook вперше з 2021 року

"Я ПОВЕРНУВСЯ!" колишній президент оголосив на обох платформах, супроводжуючи відеоролик від CNN, коли він був обраний президентом.

Meta, яка володіє Facebook, оголосила в січні, що скасовує заборону на Трампа.

Після того, як у п’ятницю відеосайт YouTube, що належить Google, скасував блокування його облікового запису, потік коментаторів привітав колишнього президента з поверненням. Кілька з них згадали добре відомі гасла QAnon, розповсюджений набір фальшивих тверджень, які об’єдналися в екстремістську ідеологію, яка радикалізувала своїх послідовників. YouTube забороняє людям рекламувати матеріали QAnon на своїй платформі. 

У твіті YouTube сказано, що він «ретельно оцінив триваючий ризик насильства в реальному світі, водночас збалансувавши шанс для виборців однаково почути від основних національних кандидатів напередодні виборів».

Згідно з даними опитувань, Трамп є лідером республіканців на президентських виборах 2024 року.

Тепер Трамп має повний доступ до своїх акаунтів у Twitter, Facebook, Instagram і YouTube, що потенційно дає йому доступ до соціальних мереж, який допоміг йому перемогти на президентських виборах 2016 року. Але він ще не почав повною мірою користуватися перевагами інтернет-мегафонів, віддаючи перевагу публікаціям на Truth Social — його власній платформі — і виступаючим на мітингах . Колишній президент сказав людям, що не може залишити Truth Social, тому що його присутність там підтримує його, і він не хоче, щоб підприємство, так тісно пов’язане з його іменем, провалилося, повідомила The Washington Post у листопаді.

Зміна політики є великою зміною для YouTube, який завжди казав, що не бере до уваги політичну чи новинну значущість облікового запису, приймаючи рішення про його видалення, на відміну від Facebook, який у минулі роки робив явні винятки з його правил для відомих політиків. Рішення було прийнято через місяць після того, як багаторічний генеральний директор YouTube Сьюзен Войчіцкі заявила, що піде у відставку , щоб зосередитися на своєму здоров’ї.

На відміну від Twitter і Facebook, де президент публікував свої міркування, зміни політики та нападки на суперників напряму, він використовував YouTube більше як онлайн-бібліотеку для відео своїх мітингів. На його обліковий запис там 2,65 мільйона підписників, у порівнянні з 87,4 мільйонами підписників у Twitter.

YouTube також був останньою з основних платформ соціальних мереж, яка призупинила Трампа після нападу на Капітолій, зробивши свій крок через кілька днів після того, як Twitter, а потім Facebook забанили його. Відеосайт заявив, що відсторонив Трампа через занепокоєння «триваючим потенціалом для насильства» незабаром після того, як він завантажив відео, де він сказав, що його коментарі до прихильників безпосередньо перед нападом на Капітолій були «цілком доречними». 

Протягом останніх двох років керівники заявляли, що стежать за цією загрозою насильства та вважають, що вона все ще достатньо висока, щоб обліковий запис Трампа був заблокований. Але оскільки Трамп нарощує свою кампанію, щоб стати кандидатом від Республіканської партії у 2024 році, цей розрахунок змінився.

Зміна почалася з того, що Ілон Маск зайняв Twitter і запросив Трампа повернутися до того, що раніше було його основною соцмережею в листопаді. Дії Маска отримали похвалу від консервативних політиків, які звинуватили великі технологічні компанії в упередженості проти правих поглядів, хоча консервативні точки зору та політики знаходять на цих сайтах величезну аудиторію.

Наступним став Facebook , а материнська компанія Meta заявила, що дозволить Трампу повернутися на сайт, а також на Instagram. «Громадськість повинна мати можливість почути, що говорять їхні політики — хороше, погане та потворне — щоб вони могли зробити усвідомлений вибір під час голосування», — написав у січні Нік Клегг, президент із глобальних справ Meta. 25 публікація в блозі .