Ткаченко прокоментував ідею запровадити в Україні латинську абетку

Ткаченко прокоментував ідею запровадити в Україні латинську абетку

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко під час 11-го медіафоруму Kyiv Media Week 2021 прокоментував ідею запровадити в Україні латинську абетку.

За словами Ткаченка, спочатку треба вивчити українську мову, а вже потім думати про запровадження нової абетки.

«Спочатку треба вивчити українську мову, а вже потім думати про запровадження латинки», – сказав Ткаченко.

Інший учасник медіафоруму, голова Офісу Ради Європи данець Стен Ньорлов відмовився коментувати ідею переходу української мови на нову абетку. Ньорлов лише зауважив, що у Данії латинська абетка насичена різноманітними діакритичними знаками, але питання щодо відмови від них не постає.

В Україні дискусія щодо переходу з кирилиці на латиницю триває з ХІХ ст., прихильники «латинізації» стверджують, що це нібито звільнить українську мову від російського впливу. Противники переходу на латинку вважають, що кирилиця є «фундаментальним елементом тисячолітньої української культури».

11 вересня 2021 року секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що виступає за перехід України на латинську абетку. Також він вважає, що англійська мова має стати обов'язковою для вивчення з дитсадка.

Підтримка Даніловим переходу на латиницю викликала жваву дискусію у соцмережах: зокрема, її розкритикував історик, колишній очільник Інституту національної пам’яті, нардеп від «Європейської солідарності» Володимир В'ятрович, а також архієпископ ПЦУ Євстратій (Зоря).

Источник: detector.media