TikTok тестує чат-бота зі штучним інтелектом під назвою Tako

Дмитро Сизов
TikTok тестує чат-бота зі штучним інтелектом під назвою Tako

Відповідно до скріншотів, опублікованих Bloomberg, соціальна мережа тестує чат-бота під назвою Tako, який може відповідати на запитання та спілкуватися з користувачами програми. Коли його запитали про цю функцію, представник сказав, що компанія випробовує «нові способи пошуку та відкриття в TikTok» на окремих ринках.

стосується TikTok тестує чат-бота зі штучним інтелектом під назвою Tako
Скріншот функції Tako.
Джерело: Bloomberg

«Ми постійно досліджуємо нові технології, які додають цінності нашій спільноті», — сказав речник у заяві. «Ми з нетерпінням чекаємо вчитися у нашої спільноти, продовжуючи створювати безпечне місце, яке розважає, надихає на творчість і розвиває культуру».

TikTok слідує за такими технологічними колегами, як Snap Inc. , Microsoft Corp. і Google, у розробці чат-ботів та інших генеративних інструментів ШІ — найпопулярнішої технології, яка охопила Інтернет за останні роки. За словами Даніеля Бучука, аналітика Watchful, компанії, яка відстежує тестування розробки додатків для конкурентів, наразі тест Tako доступний для невеликої кількості співробітників.

TikTok, що належить китайській ByteDance Ltd. , робить поштовх до штучного інтелекту в суперечливий час. Політики в США та Європі прагнуть розправитися з додатком, побоюючись, що дані можуть бути використані китайським урядом. Цього місяця Монтана стала першим штатом США, який схвалив заходи щодо заборони TikTok — законодавство, яке стикається з юридичними проблемами . 

Наразі Tako відображається у вигляді маленького значка, схожого на привида, у верхньому правому куті екрана програми. Після натискання цієї піктограми користувачі потрапляють у месенджер, де вони можуть ставити запитання. Бучук сказав Bloomberg, що Tako також може надавати рекомендації щодо контенту на основі інтересів і вподобань користувачів. 

«Tako — експериментальний чат-бот», — написано на одному зі скріншотів, опублікованих Bloomberg. «Він може відповідати на запитання та спілкуватися з вами».

Попри наявність внутрішньої команди штучного інтелекту, будь-яка інформація, яку користувачі вкладають у Tako, збирається та передається неназваним «стороннім постачальникам послуг, щоб надати вам відповіді на ваші запитання» відповідно до умов конфіденційності функції. Тако доступний лише для користувачів TikTok старше 18 років, додав Бучук.

Користувачі можуть видалити свої дані, але їх попереджають не повідомляти жодну особисту інформацію чат-боту. Їм також рекомендовано не покладатися виключно на бота для отримання медичних, юридичних чи фінансових консультацій, оскільки «відгуки від Tako створені штучним інтелектом і можуть бути неправдивими чи точними». 

Загалом Tako дозволить «TikTok отримувати ще точніші дані для надання персоналізованого та високоцільового контенту окремим користувачам», — сказав Бучук, додавши, що це «потенціально може змінити спосіб використання TikTok».