TikTok розкритикували за пропаганду анорексії та розладів харчування, які негативно впливають на дівчат-підлітків

TikTok розкритикували за пропаганду анорексії та розладів харчування, які негативно впливають на дівчат-підлітків

Хоча соцмережа активно бореться й цензурує контент, який позитивно висвітлює розлади харчової поведінки, правозахисники/ці звинувачують її у недосконалому захисті, оскільки подібний контент далі з’являється.

Група захисту інтересів жінок UltraViolet вважає, що адміністрація сервісу TikTok недостатньо активно бореться з хештегами, які пропагують позитивне ставлення до розладів харчової поведінки. Про це пише The Guardian.

В цілому компанія забороняє та цензурує контент, який позитивно висвітлює розлади прийому їжі. У 2020 році TikTok ввела обмеження на рекламу схуднення й почала повідомляти користувачів/ок про наявність гарячої лінії, якщо хтось шукає інформацію про небезпечні дієти.

Лідерка UltraViolet Бріджит Тодд звинувачує соцмережу в недостатньо серйозному ставленні до проблеми. Наприклад, компанія не видалила 22 хештеги про нездорове схуднення. Вона відзначила, що число активних користувачів/ок TikTok за місяць складає 1 млрд. Приблизно 60% від цієї цифри – люди віком від 16 до 24 років. На їхню думку, вплив тіктоку на молодь куди більший, ніж вплив фейсбуку чи інстаграму.

Вона розповіла, що спершу почали з’являтись хештеги типу #WhatIEatInADay. Контент за цим тегом налічує 8,9 млрд переглядів. Далі почали з’являтись ролики з більш суворою дієтою: #ketodiet. Зрештою почала з’являтись пропаганда нездорового схуднення – #Iwillbeskinny й #thinspoa.

Негативний вплив на дівчат-підлітків здійснюють й фільтри тіктоку, які змінюють сприйняття та ставлення до реального тіла. В компанії заявили, що працюють над виправленням ситуації, але намагаються збалансувати цензуру, оскільки в бан може потрапити й освітній процес, який розповідає про розлади харчової поведінки.

Раніше Instagram і Snapchat заявили, що не додадуть у свої сервіси фільтри, що імітують пластичні операції.

UltraViolet зібрали 2 тисячі підписів під петицією, яка б забороняла подібні фільтри у TikTok. Активіст(к)и наголошують на необхідності видалити подібний контент з соцмережі.

Источник: ms.detector.media