TikTok і Meta оскаржують нові європейські правила, що посилюють контроль за соцмережами

TikTok і Meta оскаржують нові європейські правила, що посилюють контроль за соцмережами

TikTok і власник Facebook, компанія Meta, оскаржують в суді нові правила Євросоюзу, покликані протистояти домінуванню цифрових гігантів та зробити конкуренцію в Мережі більш справедливою.

Як пише "Європейська правда", про це повідомляє AP.

Як заявили у TikTok, платформа оскаржує класифікацію його як "онлайн брамника" (онлайн-платформа, яка стала основним каналом для своїх бізнес-користувачів в охопленні споживачів) згідно із Законом про цифрові ринки, стверджуючи, що він відіграє роль нового конкурента в соцмережах, який витісняє традиційних гравців.

Водночас компанія Meta заявила, що не згодна з рішенням ЄС включити її послуги у вигляді Marketplace та Messenger за новими правилами до переліку "брамників", додавши, що вона шукає "роз'яснення щодо конкретних пунктів закону".

Meta не сперечається з тим, що її призначили "брамником", але компанія вважає, що Єврокомісія помилилася, виокремивши Marketplace та Messenger як основні сервіси платформи.

Закон про цифрові ринки набуде чинності в березні, і в ньому міститься список того, що можна і чого не можна робити великим технологічним компаніям, спрямований на надання користувачам більшого вибору і загрожує великими штрафами в разі їх недотримання.

У вересні Amazon, Apple, Google та Microsoft також отримали звання "брамників". Це пов'язано з тим, що вони надають 22 "основні послуги платформи" – такі як браузери Chrome, Safari, обмін повідомленнями WhatsApp і Google Maps.

Источник: eurointegration.com.ua