Tesla прозвітувала про випуск п'ятимільйонного електромобіля

Tesla прозвітувала про випуск п'ятимільйонного електромобіля

За підсумками поточного року, нагадаємо, Tesla розраховує випустити не менше 1,8 млн. електромобілів, таким чином стримуючи обіцянку в середньостроковій перспективі збільшувати обсяги випуску продукції в середньому на 50% на рік. Важливим кордоном на шляху до цієї мети став випуск п'ятимільйонного електромобіля марки цього місяця.

Ця подія отримала лаконічну згадку зі сторінки Tesla в соціальній мережі X, що також належить Ілону Маску (Elon Musk). Минулого тижня, за даними компанії, з конвеєра зійшов п'ятимільйонний екземпляр електромобіля, хоча виробник не став уточнювати, про машину якої моделі йдеться. У принципі, понад 90% виробничої програми Tesla становлять Model 3 та Model Y, тому «ювілейним» напевно став один із таких електромобілів.

Перший мільйон електромобілів Tesla випустила через 12 років з початку виробничої діяльності, до початку 2020 року. Щоб вийти на кордон у 4 млн випущених електромобілів, компанія витратила ще три роки. По суті, діючі підприємства Tesla зараз здатні випускати понад 2 млн. електромобілів щорічно, тому темпи подальшої експансії будуть досить високими. За фактом, щоб перейти від 4 млн. випущених електромобілів до 5 млн., компанії знадобилося близько шести місяців.

До 2030 року компанія розраховує налагодити випуск до 20 млн. машин щорічно. Найбільшим складальним майданчиком компанії є підприємство в Шанхаї, воно здатне випускати більше 750 000 електромобілів Model Y і Model 3 на рік, але через оновлення останньої з моделей, що недавно відбулося, в поточному кварталі тимчасово припиняло свою діяльність для переоснащення конвеєра. Раніше Ілон Маск заявляв, що згодом, як мінімум, одне велике підприємство з випуску електромобілів з'явиться на кожному з континентів. До середини десятиліття нове підприємство компанії розпочне роботу в Мексиці, чутки приписують Tesla зацікавленість у локалізації збирання електромобілів в Індії, чий автомобільний ринок бурхливо розвивається.