Терміни доставки мікросхем скоротилися до 27 тижнів

Романов Роман
Терміни доставки мікросхем скоротилися до 27 тижнів

Терміни доставки напівпровідників скоротилися на один день в червні, що є ознакою невеликого полегшення після хронічного дефіциту, який мучив автовиробників та інші галузі промисловості більше року.

Згідно з дослідженням Susquehanna Financial Group, терміни виконання замовлення — розрив між моментом замовлення напівпровідника та моментом його доставки — становили в середньому 27 тижнів минулого місяця порівняно з 27,1 тижня в травні.

«Є певні ознаки послаблення інфляції в ланцюжку поставок і уповільнення зростання цін, але інші осередки залишаються», — сказав аналітик Susquehanna Кріс Ролланд у дослідницькій записці в середу.

«Серед ключових компаній, які ми відстежуємо, жодна не опублікувала рекордно високі LT, можливо, це одна ознака «пікового циклу».

Сасквеханна сказав, що оперативні або прогнозні дані по компаніям показують скорочення термінів виконання робіт другий місяць поспіль, причому деякі зниження досягають 45%.

Деякі з найбільших падінь спостерігалися для блоків мікроконтролерів або MCU, а також мікросхем керування живленням і пам’яті.

Програмовані вентильні матриці, або FPGA, час виконання залишаються «максимальним для нашого 52-тижневого обмеження і, ймовірно, є найбільш обмеженою частиною екосистеми», йдеться у звіті.

Саскуеханна додав, що недолік FPGA впливає на мережеве, оптичне та телекомунікаційне обладнання.

Слабкі місця ринку мікросхем вдарили по компаніям від Toyota Motor Corp. до Apple, що коштувало їм мільярдів доларів втраченого доходу, оскільки вони не могли отримати достатньо напівпровідників, щоб задовольнити попит на свою продукцію.

Без названия (5)-2.jpeg (10 KB)

Цього тижня аналітики Citibank прогнозують, що продажі напівпровідників зростуть на 13% у 2022 році.

Але вони попередили про ризики через падіння продажів персональних комп’ютерів і смартфонів, а також їхні прогнози рецесії.

За матеріалами: Bloomberg