Телебачення все ще є основним джерелом новин для громадян Євросоюзу, але соцмережі стають популярнішими — опитування

Телебачення все ще є основним джерелом новин для громадян Євросоюзу, але соцмережі стають популярнішими — опитування
Телебачення домінує як основне джерело новин для громадян країн-членів Європейського союзу. Далі йдуть онлайн-преса та інтернет-ЗМІ. Третє місце ділять радіо та соціальні мережі.

Про це свідчить дослідження Євробарометра, опубліковане Європейським парламентом 17 листопада.

Так, телебачення є головним джерелом новин протягом тижня для 71% опитаних. Онлайн-пресою та інтернет-ЗМІ користується 42% респондентів. Радіо та соціальні медіаплатформа згадали 37% опитаних. Натомість пресу читає всього 21%.

Порівняно з опитуванням 2022 року загальна частка респондентів, які використовують соціальні мережі для читання новин, збільшилася на 11%.

37% респондентів стежать за інфлюенсерами або творцями контенту в соцмережах. Цей відсоток значно варіюється в різних вікових групах.

Найбільше (50%) респонденти зверталися до місцевих новин, далі за популярністю — національна політика (47%) та європейські й міжнародні справи (45%).

Переважна більшість (70%) респондентів відповіла, що стежить за новинами щодня. Водночас 9% зазначили, що уникають певних новин, а 3% — усіх. Частка тих, хто стежить за новинами щодня, зростає з віком, тоді як жінки, молодші респонденти та менш освічені респонденти трохи частіше уникають новин.

Методологія

Опитування проводилося серед громадян віком від 15 років у кожній із 27 держав-членів ЄС. З 18 по 24 жовтня за допомогою комп’ютерного вебінтерв’ю (CAWI) було зібрано 25 956 відповідей. Результати зважені відповідно до чисельності населення кожної країни.

А що в Україні?

За даними опитування USAID-Internews, опублікованого в листопаді 2023 року, переважна більшість (76%) українців споживає новини із соціальних мереж. Аудиторія сайтів новин становить 41%. Трохи менше (30%) опитаних українців відповіли, що дивляться телебачення. Радіо слухають 10% респондентів, а газети читають усього 3%.

Опитування проводилося у липні-вересні 2023 року. За цей час представники InMind опитали 3,250 респондентів у восьми областях України.

Источник: hromadske.ua