Тайвань заарештував колишнього капітана китайського флоту, чий катер увійшов до гавані Тайбея

Тайвань заарештував колишнього капітана китайського флоту, чий катер увійшов до гавані Тайбея

Тайбей не виключає, що це могла бути “перевірка” оборони острова.

Китайський громадянин, заарештований після того, як його катер без дозволу увійшов до гавані Тайбея, є колишнім капітаном військово-морського флоту, який міг перевіряти оборону острова, заявили у вівторок, 11 червня, високопоставлені тайванські чиновники. Про це повідомляє Reuters.

Берегова охорона Тайваню затримала чоловіка в неділю, 9 червня, в прибережному районі Тамсуй після того, як його човен увійшов у води, які ведуть до Тайбея. 

Голова Тайванської ради з питань океану, яка керує береговою охороною, Куан Бі-Лінг заявила, що затриманий чоловік раніше служив капітаном китайського флоту.

За словами Куан, протягом останнього року сталося 18 подібних випадків, здебільшого на підконтрольних Тайваню островах, розташованих поруч із китайським узбережжям.

“Дивлячись на накопичені випадки в минулому, ми не можемо виключити, що це перевірка”, - зазначила вона.

Міністр оборони Тайваню Веллінгтон Ку, також виступаючи перед журналістами в парламенті, сказав, що інцидент із катером може бути ще одним прикладом китайської тактики “сірої зони”.

Останніми роками Тайвань скаржиться на те, що Китай використовує так звану тактику “сірої зони”, не вдаючись до відкритого бою, наприклад, запускаючи над островом повітряні кулі для спостереження.

"Ця тактика сірої зони існувала завжди. Ми завжди повинні зберігати пильність і не можемо виключати можливості використання контрзаходів”, - додав глава Міноборони острова.

Черговий інцидент стався на тлі напруженості між островом і Китаєм. Пекін вважає Тайвань своєю територією й ніколи не виключав можливості захопити Тайбей силою в разі необхідності. Нещодавно Китай провів масштабні військові навчання біля острова, після інавгурації нового президента Тайваню, назвавши їх попередженням для  “сепаратистських”

Источник: zn.ua