Що таке IT-коаліція й для чого її створили

Що таке IT-коаліція й для чого її створили

«Війну виграють технології», — сказав 29 листопада на зустрічі з аташе країн-учасниць Контактної групи міністр оборони України Рустем Умєров. На зустрічі були представники понад 30 держав.

IT-коаліцію анонсували на «Рамштайні» влітку 2023 року, а провели її першу зустріч у вересні. SPEKA розібралась, які країни входять до складу коаліції, які питання вона розвʼязує та яких результатів досягла.

Які країни входять в IT-коаліцію станом на листопад 2023 року

Згідно з даними Міноборони України, ІТ-коаліція — це спеціальна група країн-донорів Контактної групи з питань оборони України. Її мета — підтримання Сил оборони України у галузі ІТ, зв’язку та кібербезпеки. В межах коаліції мають створити єдину цифрову екосистему бойового управління та управління оборонними ресурсами.

Спочатку до IT-коаліції увійшли Естонія та Люксембург. Натепер доєдналися Бельгія, Данія, Латвія та  Литва. Також  про приєднання заявила Ісландія.

Перші результати роботи IT-коаліції

  • У листопаді 2023 року заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко сказала, що серед пріоритетних напрямів коаліції — забезпечення звʼязку на тактичному рівні. Це дозволить військовим швидше координуватися під час боїв. Інший пріоритет — IT-інфраструктура, що дозволить мати «потужну захищену серверну частину».
  • Латвійські телекомунікаційні компанії TET та LMT за підтримки ГО Enterpeneurs for Peace передали Україні 300 ноутбуків. Їх використають для масштабування логістичної системи SAP. Про це стало відомо наприкінці листопада 2023 року.
  • Наразі відомо про два грошові внески країн-членів коаліції — 500 тис. євро від Естонії та 10 млн євро від Люксембургу.

Источник: speka.media