Що робити у разі зникнення телебачення: поради Держспецзв'язку

Росія продовжує обстрілювати енергетичну інфраструктуру України. На фоні цього українці годинами залишаються без телебачення та не можуть отримувати інформацію про ситуацію в країні.

Втім у Держспецзв'язку вигадали, як громадяни можуть дізнаватися актуальні новини.

Про це повідомляється на сторінці Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України в Telegram.

Де можна дізнатися інформацію

Якщо ефірне мовлення не працює, то можна скористатися радіо, супутником, переглянути новини онлайн або у соціальних мережах. Якщо ви маєте змогу скористатися радіо вам потрібно буде увімкнути радіоприймач у вашому автомобілі, смартфоні або знайти радіоприймач, що працює від батарейок, та шукати "Українське радіо" ("Суспільне") у FM або АМ-діапазоні (чи на середніх хвилях на старих приймачах). Також трансляцію здійснюють УР-1, "Промінь" та "Мелодія"

Також можна скористатися інтернет-радіо, втім лише за наявності зв'язку.

Супутник

Від початку війни українське телебачення розкодоване на супутнику. Сигнал можна зловити будь-яким супутниковим приймачем чи телевізором із вбудованим приймачем.

Параметри прийому:

  • супутник: Hotbird 13;
  • частота: 11 219 МГц;
  • поляризація: H (горизонтальна);
  • символьна швидкість: 29 900;
  • корекція помилок: FEC 3/5.

Онлайн

Новини можна переглянути на офіційних каналах уряду в Telegram або в інших соцмережах. Заздалегідь потрібно знайти найближчий "Пункт незламності", якщо у вас повністю зникне інтернет і звʼязок.

"Підпишіться на офіційні канали органів державної та місцевої влади, а також сектору безпеки та оборони в телеграмі або в іншій зручній для вас соціальній мережі чи месенджері. Телеграм зможе підвантажувати новини у ваш смартфон навіть в умовах слабкого сигналу", — повідомляє пресслужба Держспецзв'язку.

Обов'язково вимкніть у налаштуваннях месенджера автоматичне завантаження відео та фото і залиште тільки необхідні канали. Так ви знизите навантаження на мережу.

На сайтах медіа або сторінках у соціальних мережах

Ще один спосіб — це переглянути новини на сторінках українських ЗМІ. У Держспецзв'язку радять переглядати інформацію лише з офіційних та перевірених джерел, аби уникнути фейків.

Також дивитись українське телебачення можна на платформах Київстар ТВ, Megogo, Omega TV, а також в застосунку "Дія"

"За відсутності фіксованого інтернету відмовтесь від перегляду телебачення онлайн на будь-яких платформах навіть з мінімальною роздільною здатністю. Також просимо відмовитись від онлайн-ігор та будь-якого надмірного споживання мобільного трафіку, зайвих дзвінків тощо. Це створює надмірне навантаження на мережі операторів і може призвести до того, що в критичний момент хтось, навіть ви, може залишитися без звʼязку", — додали в Держспецзв'язку.

Источник: ukraine.novyny.live