Суддя: Tesla знала, що технологія автономного керування була несправною

Дмитро Сизов
Суддя: Tesla знала, що технологія автономного керування була несправною

Суддя знайшов «розумні докази» того, що Ілон Маск та інші керівники Tesla знали, що технологія автономного водіння компанії була несправною, але все одно дозволяли керувати автомобілями небезпечним способом, згідно з нещодавнім рішенням, винесеним у Флориді.

Суддя окружного суду округу Палм-Біч Рейд Скотт заявив, що знайшов докази того, що Tesla «виконувала маркетингову стратегію, яка описувала продукти як автономні», і що публічні заяви Маска про цю технологію «значно вплинули на віру в можливості продуктів». ”.

Рішення, опубліковане агентством Reuters у середу, відкриває шлях для судового процесу щодо смертельної аварії в 2019 році на північ від Маямі за участю Tesla Model 3. Автомобіль врізався у 18-колісну вантажівку, яка повернула на дорогу на шляху водій Стівен Беннер, який зриває дах Tesla і вбиває Беннера.

Позов, поданий дружиною Беннера, звинувачує компанію в навмисних неправомірних діях і грубій недбалості, які можуть наразити Tesla на штрафні збитки. Рішення було прийнято після того, як на початку цього року Tesla виграла два позови щодо відповідальності за продукт у Каліфорнії, зосереджені на передбачуваних дефектах її системи автопілота.

Суддя Скотт також дійшов висновку, що позивач, дружина Беннера, повинна мати можливість доводити присяжним, що попередження Tesla в її посібниках і “clickwrap” були неадекватними. За його словами, ця аварія «страшно схожа» на смертельну аварію 2016 року за участю Джошуа Брауна, в якій система автопілота не змогла виявити вантажівки, що переїжджали.

«Було б розумно зробити висновок, що відповідач Tesla через свого генерального директора та інженерів чітко усвідомлював проблему з «автопілотом», який не міг виявити перехресний рух», — написав суддя.

Адвокат Баннера, Лейк «Трей» Літал III, сказав, що вони «надзвичайно пишаються цим результатом, заснованим на доказах каральної поведінки».

Суддя також процитував відео 2016 року, на якому показано, як автомобіль Tesla їде без втручання людини, як спосіб реклами автопілота. На початку відео показано застереження, у якому сказано, що людина на водійському сидінні знаходиться лише з юридичних причин. "Автомобіль їде сам", - сказано.

Суддя Скотт сказав, що «у цьому відео відсутні будь-які ознаки того, що відео є бажаним або що ця технологія зараз не існує на ринку», — написав він.