Суд виніс вирок вінничанину, який прославляв путіна і виправдовував російську війну на своїй сторінці в Facebook

Суд виніс вирок вінничанину, який прославляв путіна і виправдовував російську війну на своїй сторінці в Facebook

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області ухвалив вирок чоловікові, який публічно виправдовував військову агресію російської федерації проти України (ч. 2 ст. 436-2 КК України). Суд призначив чоловіку покарання у вигляді 3 років позбавлення волі без конфіскації майна.

Про це повідомляє пресслужба Вінницького міського суду.

«Як зазначено у вироку, обвинувачений, у період з 24 по 27 лютого 2022 року, умисно з ідеологічних та політичних мотивів, усвідомлюючи протиправність своїх дій, з метою переконання невизначеного кола осіб у виправданості й правомірності збройної агресії російської федерації проти України, поширив публікації з використанням власної сторінки у соціальній мережі «Facebook», - зазначає пресслужба суду.

Відповідно до висновку експерта Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз СБ України, у визначених матеріалах міститься:

  • публічне виправдання та схвалення ведення агресивної війни та воєнного конфлікту російської федерації проти України;
  • публічне виправдання військової агресії російської федерації проти України;
  • підтримка та популяризація президента країни-агресора;
  • ознаки приниження честі та гідності представників державної влади України;
  • тенденційно негативно подана інформація, що, з лінгвістичної точки зору, є ознакою загрози національній безпеці в інформаційній сфері, яка, у свою чергу, є складовою підривної діяльності проти України.

Допитаний у судовому засіданні обвинувачений свою вину в інкримінованому йому кримінальному правопорушенні визнав повністю.

За результатами судового розгляду суд визнав винним чоловіка у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 436-2 КК України та призначив йому покарання у вигляді 3 років позбавлення волі без конфіскації майна.

Наразі, вирок ще не набрав законної сили.

Источник: vinnitsa.info